Denizlispor Başkanı İpek: Sırat'ı geçtik

Denizlispor Başkanı İpek: Sırat'ı geçtik.24829
  • Giriş : 25.05.2009 / 14:55:00

Süper Lig'de kalmayı büyük ölçüde garantileyen Denizlispor'un kulüp başkanı Ali İpek, zor bir dönemi atlattıklarını ifade ederek, ''Sırat köprüsünden geçtik'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İpek,  Denizlispor'un bu sene sıkıntılı bir dönem geçireceğini sezon başında dile getirdiklerini belirterek, gelecek sezon yepyeni bir takım izlettireceklerini söyledi.

Sezon başında yeniden yapılanmaya gitmelerinden dolayı sıkıntılı anlar yaşadıklarını kaydeden İpek, şöyle konuştu:

''Adeta sırat köprüsünden geçeceğimizi söylemiştik. Şimdi, sırat köprüsünden geçtik. Sebebi de kadromuzu gençleştirdik ve yabancı oyuncularla takviye yaptık. Altyapıdan gelen futbolcularımız bu sene tecrübe ve ivme kazandılar. Öze dönüşü gerçekleştirdik. Artık, oturmuş bu kadro ile yeni sezonda yepyeni bir Denizlispor izlettireceğiz.''

Son hafta oynayacakları Beşiktaş maçına çok rahat bir ortamda çıkacaklarını kaydeden İpek, tüm Denizli halkını stada beklediklerini, taraftarlara güzel bir Futbol izletmeyi istediklerini bildirdi.

Beşiktaş'ın puana ihtiyacı olduğu için maça stresli çıkacağını ifade eden İpek, şampiyonluk yarışının kendilerini ilgilendirmediğini, güzel bir Futbol oynayarak, Beşiktaş'ı yenip, ligde kalışlarını galibiyet ile süslemeyi hedeflediklerini söyledi.

İpek, sezon başında, düşme hattının 38-39 puan barajında olacağını tahmin ettiklerini, Denizlispor'un da 38 puanla, ligin bitimine 1 hafta kala ligde kalmayı başardığını ifade etti.

''LİGİN EN AZ BÜTÇELİ, EN GENÇ TAKIMINI KURDUK''

Denizlispor Genel Menajeri Özhan Çetin de bu sezon, Türkiye'nin en az bütçeli, ama en genç takımını kurduklarını, bu şartlara rağmen ligde kalmayı, bitime 1 hafta kala matematiksel olarak garantilediklerini söyledi.

Denizlispor'un bu sene geçiş dönemi yaşadığını kaydeden Çetin, önümüzdeki yıl, yeni takviyelerle, üst sıralara oynayan bir takım oluşturacaklarını bildirdi.

Çetin, Beşiktaş maçına stressiz bir ortamda çıkacaklarını belirterek, üst sıralardaki takımların durumlarının kendilerini ilgilendirmediğini, sahaya çıkıp onurlu bir mücadele örneği sergileyeceklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*