Denizlispor'da isyan çıktı!

Denizlispor'da isyan çıktı!.16930
  • Giriş : 26.03.2008 / 18:51:00

Denizlisporlu futbolcular, 2 milyon YTL'yi bulan alacakları ödenmediği için iki gündür antrenmanlara çıkmıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denizlisporlu futbolcular, alacakları ödenmediği için dün akşam ve bugün antrenmana çıkmadı.

Turkcell Süper Lig takımı Denizlispor'un genel menajeri Özhan Çetin, 2 milyon YTl'yi bulan alacakları ödenmeyen yeşil-siyahlı futbolcuların ortak karar alarak durumu boykot ettiklerini belirtti.

Oyuncuların, hafta sonu oynanacak Gençlerbirliği maçına kadar çalışmalarda yer almayacakları belirtiliyor.

Teknik direktör Güvenç Kurtar, hazırlık çalışmalarını görüntülemek için Haluk Ulusoy tesislerine gelen basın mensuplarının futbolcuların antrenmanlara çıkıp çıkmayacağına ilişkin sorusu üzerine, "olayı zaten biliyorsunuz. Söyleyecek bir şey yok. Hoş geldiniz, güle güle" diye cevap verdi.

Oyuncuların dünkü antrenmana da çıkmadıklarını ifade eden Kurtar, "takım bugün de çıkmadı, yarın da çıkmayacak. Kararlı görünüyorlar. Fazla bir şey konuşamıyorum. Benim üzerimde bir yönetim var. Bu konuda konuşmak istemiyorum" dedi.

Menajeri Özhan Çetin, "biz hocamızla birlikte oyuncularımızı ikna etmek için gerekli görüşmeler yaptık. Bugün de görüştük. Ancak oyuncu arkadaşlarımız kararlarının net olduğunu, antrenmana kesinlikle çıkmayacaklarını bize bildirdiler" dedi.

"Oyuncuların kafasını rahatlatmamız gerek"

Yaşanan sorunla ilgili Denizli'nin ileri gelenlerinden yardım beklediklerini vurgulayan Çetin şunları kaydetti:

"Artık bu sadece Denizlispor'un sorunu değil, bence tüm Denizli'nin bir sorunu. Denizli'nin bir ayıbıdır bu bana göre. O yüzden hep birlikte el birliğiyle bu sorunu çözüp, birlikte hareket etmek lazım. Çünkü takımımız, çok fazla maliyeti olmayan, bana göre Turkcell Süper Lig'deki en ucuz takımlardan biri.

"Oyuncularımız gerçekten fedakarlık içersinde bir sezondur mücadele ediyorlar. Bundan düşük bütçeli bir takım yaratılması süper ligde söz konusu değil. Bundan düşük bütçeli bir takım artık ikinci lig seviyesinde oluşan bir takım olur. O nedenle Denizlispor olarak transferde olsun, oyuncularda olsun, tüm harcamalarda olsun elimizden geldiğince kısıtlı çalışmaya çalışıyoruz.

"Bizim bu bütçeleri bir şekilde Denizli olarak yaratıp, oyuncularımızı rahatlatmamız gerekiyor. Önümüzde daha yedi maç var. Denizlispor çok daha iyi yerlere gelecek ama öncelikle oyuncuların kafasını rahatlatmamız gerekiyor."

Çetin, oyuncuların tepkisinin 'isyan' olarak değerlendirilmemesi gerektiğini, yeşil-siyahlı futbolcuların sıkıntılı dönemlerde mücadeleyi sürdürdüğünü, gelinen noktada Denizli'nin duruma sahip çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious