Denktas'a göre Türkiye mayinli bir yolda

  • Giriş : 09.11.2005 / 00:00:00

ANTALYA - Eski KKTC Cumhurbaskani Rauf Denktas, Avrupa Birligi sürecinde Türkiye'nin mayinli bir yola girdigini savunarak, "Kibris'i bir oldu bittiye getirmek istiyorlar. Yeniden kan akitacaklar." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devletlerinden, egemenliklerinden ve Türkiye'nin garantisinden vazgeçmeyeceklerini kaydeden Denktas, "Annan planina evet dedirttiler. Onun arkasina siginiyorlar. Türkiye'nin de Kibris'tan vazgeçecegini kimse varsayamaz. Çok büyük olay çikacak. Kimse Türk askerinin, sancaginin ve sehitlerinin kemiklerinin Anadolu'ya dönmesine razi degildir. Buna neden de yoktur. Türkiye haksizlik yapmamistir. Uluslararasi anlasmalarla meydana gelen bir ortakligi yikip ona tümüyle sahip çikan Rumlara engel olmustur." seklinde konustu.

Kibris'ta özellikle Türk Cumhuriyetini ortadan kaldiran ek protokolün meclis tarafindan onaylanmamasi çagrisinda bulunan Denktas, "Rica ediyorum, lütfen, meclis onaylamasin, altini çiziyorum. Aksi takdirde 'onaylansin da bir sey çikmaz' diyenler yanlis yapiyorlar. Kibris'tan Türkiye'yi çikarmis olacaklar. Bu büyük bir olaydir. Türk halki Türkiye'nin Kibris'tan sancagini, sehit kemiklerini toplayarak çikmasini hazmedemez, bu çok büyük bir olay olur." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious