Deprem Eğitimi Projesi hedefi yakaladı

  • Giriş : 01.03.2006 / 00:00:00

Deprem Eğitimi Projesi hedefi yakaladı, Ispartalılar deprem konusunda bilinçlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, vatandaşlara evlerinde uygulamalı olarak deprem eğitimi veren gönüllü vatandaşlar ödüllendirildi. Isparta İl Savunma Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi ve birer hediye ile ödüllendirilen gönüllüler, çalışmalarına ilerleyen günlerde de devam edecek.
Isparta İl Sivil Savunma Müdürlüğü'nün, vatandaşın deprem gerçeğine karşı bilinçlenmesi için başlatmış olduğu "Evlerde Uygulamalı deprem Eğitimi Projesi" sonucunda il genelinde 3 bin 722 eve girildi. Toplamda 11 bin 163 kişiye ulaşmanın sevincini yaşayan sivil savunma uzmanları ve gönüllü vatandaşlar, kalan 15 mahalleye de en kısa zamanda ulaşarak deprem eğitimi verecek.

Gönüllü vatandaşları, ileriki çalışmalarda daha da yüreklendirmek için teşekkür belgesi verdiklerini belirten İl Sivil Savunma Müdürü Sedat Gazozcu, "Vatandaşlarımız, yağmur çamur demeden, evleri tek tek dolaşarak deprem eğitimini verdiler. Hedefimize de ulaştık. Onları ileriki dönemlerde çalışmalarda yüreklendirmek istiyoruz. Biz 14 Şubat'ta başladığımız bu yolculuğumuzdan bu yana aile olduk. Vatandaşlarımız, hiçbir mecburiyetleri olmadığı halde bu işi severek yaptılar. Onlara herkesin huzurunda tekrar teşekkür ediyorum." dedi.

Çalışmaların olumlu geçtiğini söyleyen gönüllü vatandaşlardan emekli memur Ülkü Metin de, amaçlarına ulşatıklarını vurgulayarak, "Tüm vatandaşlar, bizi iyi karşıladı. Kimseden ters tepki görmedik. Bu kadar ilgi göreceğimizi tahmin etmemeiştik. Her şeye rağmen çalışmalarımız çok faydalı geçti." diye konuştu.

Gönüllü hareketin devam etmesi gerektiğini ifade eden Şaban İliksiz de, bu çalışmaların devam etmesini temenni etti. İl Sivil Savunma Müdürü Sedat Gazozcu'nun konuşmasının ardından projede desteği geçen herkese teşekkür belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious