Deprem korkusu Çorumluları tedirgin ediyor

Deprem korkusu Çorumluları tedirgin ediyor.8878
  • Giriş : 31.03.2008 / 22:39:00
  • Güncelleme : 31.03.2008 / 22:41:44

Beldede iki gün önce meydana gelen 4.5'lik depremin ardından şiddeti 3.1 ile 3.9 arasında değişen 13 deprem daha meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çorum'un Seydim Beldesi'nde iki gün önce meydana gelen 4.5 şiddetindeki depremin ardından büyüklüğü 3.1 ile 3.9 arasında değişen 13 adet artçı sarsıntı meydana gelirken, Belde halkı sarsıntılara alışmaya çalışıyor.

Çorum'da sabah saatlerinde merkez üssü Seydim beldesi olan 3.7 şiddetinde yeni bir deprem daha meydana geldi.

Çorum'da son 48 saat içinde hissedilir düzeyde 13 artçı sarsıntı yaşanırken, artçıların en şiddetlilerinden biri bu sabah kaydedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal deprem İzleme Merkezi'nden edinilen bilgiye göre, saat 06.09'da merkez üssü yine Seydim Beldesi olan 3.4 şiddetinde deprem kaydedildi. Sarsıntı nedeniyle tedirginlik yaşayan vatandaşlar, saat 06.37'de 3.7 şiddetindeki ikinci bir depremle sallandılar. Saat 07.00'de ise 3.2 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

Bu arada, Çorum'un merkez Seydim beldesi kaynaklı depremlerin 8'i yer yüzeyinin 5 kilometre altındaki aynı katmanda meydana geldiği bildirildi.İki gündür sarsıntılarla uyanan Seydim Beldesi halkı sarsıntılara alışmaya çalışırken, vatandaşlar, sarsıntılar nedeniyle evlerde meydana gelen çatlaklar, evde oturanları korkutuyor.Seydim'de bir yıldır aralıklarla meydana gelen depremler nedeniyle evlerde oluşan çatlaklar, her depremin ardından biraz daha büyümesi Belde halkını telaşlandırıyor. Son olarak meydana gelen 4.5 şiddetindeki deprem sonrası birçok evde büyük çatlaklar oluşması, belde halkının olası büyük deprem sonrası evlerinin yıkılma korkusu sardı.

Belediye Başkanı Sabri Benli, beldede ciddi bir hasar meydana gelmediğini ve bazı küçük çatlaklar oluştuğunu belirtirken, "belediye olarak gerekli tedbirleri aldık." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious