Deprem paraları nerede?

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek, 1999 Marmara depremi sonrasında vatandaştan alınan deprem vergilerinin nerelere harcandığını Meclis gündemine taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şimşek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi. Şimşek, Marmara depremi sonrasında çıkarılan yasayla alınan deprem vergisinin 2003 yılında kalıcı hale geldiğini belirterek, bunların nerelerde kullanıldığını sordu. Şimşek, cep telefonundan bankacılık işlemlerine, vergi beyannamelerinden uçak biletleri, talih oyunları, gümrük ve pasaport işlemlerine kadar birçok alanda deprem vergisinin başka alanlarda kullanılmasının “etik” olup olmadığını öğrenmek istedi.

BELGESELİN BİLİNCİ YÜKSELTMESİNDEN Mİ KORKULDU?

Şimşek, TRT tarafından hazırlanan ve 5 bin 400 YTL'ye mal olan “Su Perisi Allanoi” adlı belgeselin niçin yayınlanmadığını Devlet Bakanı Beşir Atalay'a sordu. Şimşek, bunu ilişkin soru önergesinde, “Belgeselin yayınlanmamasında antik kentin baraj altında kalmasına tepki gösteren yurttaşlarımızın sayısının artması ve bilinç düzeyinin yükselmesinden korkulmasının bir etkisi var mıdır?” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious