Deprem tatbikatında deprem oldu

Deprem tatbikatında deprem oldu.12688
  • Giriş : 01.03.2009 / 15:26:00

Denizli'de Sivil Savunma etkinlikleri çerçevesinde dün başlayan deprem tatbikatı sırasında kentte gerçekten deprem meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaşanabilecek bir deprem anında kurumlar arası koordinasyonun sağlanması, bütün kurumların ne yapacağını bilmesi, eksikliklerin giderilmesi, zaman kaybının ortadan kaldırılması, görevlilerin ne yapacağını ve görevlerini bilmesi amacıyla planlanan ve Sivil Savunma Günü etkinliklerine denk getirilen Afet Tatbikatı dün alarm verdi.

Tatbikatta senaryo gereği, merkeze bağlı Aşağışamlı Beldesi ve Yukarışamlı Köyünde 6.0 şiddetinde deprem meydana geldiği varsayıldı. deprem haberinin alınmasının ardından Kriz Merkezi yetkilileri, Vali Yavuz Erkmen başkanlığında Emniyet Müdürlüğü'nde bulunan Kriz Merkezi Ana Kumanda Merkezi'nde toplandı. Kriz Merkezi'ne senaryo gereği deprem bölgesinde ve çevresindeki köylerde depremden etkilenen yerlerinin olduğu, evlerin ve köprülerin yıkıldığı, elektriklerin kesildiği ihbarları alınırken, gerçek deprem meydana geldi. Bu durum karşısında şok olan yetkililer, Denizli'nin birinci derecede deprem bölgesinde olduğunu ve bu olayın her an deprem olacağının bir örneği olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*