Deprem uzmanları İstanbul'da buluşuyor

Deprem uzmanları İstanbul'da buluşuyor.12055
  • Giriş : 19.06.2009 / 15:55:00

"Uluslararası Deprem ve Tsunami Konferansı" 22–24 Haziran 2009 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünya İnşaat Mühendisleri Konseyi (WCCE), Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi (ECCE) ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası'nın (İMO) ortaklaşa düzenlediği "Uluslararası deprem ve Tsunami Konferansı" 22–24 Haziran 2009 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Alanında uzman ve saygın bilim insanlarının katılacağı konferansta, ileri düzey inşaat mühendisliği uygulamaları ile deprem ve tsunami durumunda ortaya çıkacak can ve mal kayıplarını hafifletme konuları üzerende durulacak. Konferansta ayrıca Birleşmiş Milletler "Binyıl Kalkınma Hedefleri" de ele alınacak. 12 çağrılı konuşmacının (Atilla Ansal, Turkey; Mauro Dolce, Italy; Mustafa Erdik, Turkey; Uğur Ersoy, Turkey; Masanouri Hamada, Japan; Kenji Ishihara, Japan; James O. Jirsa, USA; Wang Lanmin, China; Murat Saatçioğlu, Canada; Mete Sözen, USA; Robin Spence, UK; Theo P. Tassios, Greece) katılacağı konferansta sözel ve poster sunumları gerçekleştirilecek. Çağrılı konuşmacıların tebliğleri, uluslararası bilimsel yayınlar alanında söz sahibi olan Springer Yayınevi tarafından basılıp, dağıtılacak. Konferansın son günü gerçekleştirilecek olan "Zarar Azaltma Politikaları-İstanbul Bazında Bir Değerlendirme" konulu panele uluslararası ve ulusal ölçekte kuruluşlardan konuşmacılar katılacak. İstanbul örneğinden hareketle zarar azaltma ve sismik güçlendirme çalışmalarının değerlendirileceği panelde, yurtdışından örnekler sunulacak. Dünya inşaat mühendislerinin İstanbul buluşmasında ayrıca Yolsuzlukla Savaşım Çalıştayı düzenlenecek. Çalıştayda, yolsuzluklara açık alan olan inşaat sektörünün bu anlamda içinde bulunduğu durum masaya yatırılacak, yolsuzlukla mücadelede dünya örnekleri irdelenecek. Konferans kapsamında ayrıca İMO ve AFSAD işbirliğiyle Taksim Metro İstasyonu'nda 20-27 Haziran 2009 tarihleri arasında deprem konulu bir fotoğraf sergisi düzenlenecek.

WCCE GENEL KURULU İSTANBUL'DA

İMO'nun da kurucu üyesi olduğu Dünya İnşaat Mühendisleri Konseyi (WCCE) 4. Genel Kurul Toplantısı 25-26 Haziran 2009 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Uluslararası deprem ve Tsunami Konferansı'nın ardından yapılacak olan genel kurulun öncelikli gündemi WCCE'nin başkan değişikliği olacak. Jose Medem'in yerine Emilio Colon üç yıl süreyle başkanlık görevini devralacak.
Kurulda bir süredir üzerinde çalışılan Dünya İnşaat Mühendisliği Akademisi hakkında da önemli kararlar alınması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*