Depremde evi hasar görenlere kira yardımı yapılacak

Depremde evi hasar görenlere kira yardımı yapılacak.8878
  • Giriş : 20.12.2007 / 23:52:00

Afet İşleri Genel Müdürü Mustafa Taymaz, Ankara'nın Bala ilçesinde bugün meydana gelen depremde evleri hasar gören vatandaşlara kira yardımı yapılacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sırapınar köyünde incelemelerde bulunan Taymaz, köyde yerel imkanlarla yapılan eski binaların hasar gördüğünü, bazılarının da yıkıldığını söyledi.

Yıkılan binaların 2005 yılında meydana gelen depremde ağır hasar gören yapılar olduğunu bildiren Taymaz, vatandaşların yaşadığı konutların duvarlarında da çatlaklar meydana geldiğini kaydetti.

Afet İşleri Genel Müdürlüğünden bölgeye gelen bir ekibin hasar tespit çalışmalarına başladığını ve oturulamaz durumda olan evlerden vatandaşların tahliye edileceğini belirten Taymaz, Bayındırlık ve İskan Bakanı Özak'ın talimatıyla kira yardımı da yapılacağını bildirdi.

Taymaz, köydeki hasarlı binaların yerine, yakın bir bölgedeki mera alanına konut yapılması için çalışmaların başlatıldığını, bu konutların yaz aylarına doğru tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.

Vatandaşlardan çadır talebi olmadığını aktaran Taymaz, ihtiyaç duyulması halinde çadır yerine tam donanımlı konteynerlerin bölgeye gönderileceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious