Depremin maliyeti 380 milyon dolar

Depremin maliyeti 380 milyon dolar .9248
  • Giriş : 17.09.2007 / 10:49:00

Endonezya'da meydana gelen 7,9 şiddetindeki depremin meydana getirdiği maddi hasar 380 milyon dolar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Endonezya'nın Bengkulu valisi Agusrin M. Najamudin geçen hafta bölgede meydana gelen 7,9 şiddetindeki depremin meydana getirdiği maddi hasarın 380 milyon dolar civarında olduğunu açıkladı.
Bölge Tabii Felaket İdare merkezinde dün gece bir açıklama yapan Eyalet Valisi Najamudin, maddi hasarın kent, belediye ve kamu servisi çalışanlarından toplanan raporların neticesinde hesaplanıldığını söyledi.
Söz konusu depremin aynı zamanda Kuzey Bengkulu ve Muko Muko bölgelerinde de çok büyük kayıplara neden olduğuna değinen Eyalet Valisi, raporların gelmeye devam etmesiyle bu rakamın artabileceğini kaydetti.
Sumatra adasındaki depremin ardından 4.gün Kuzey Bengkulu ve Muko Muko bölgelerindeki yolların harap olması sonucu, bölgeye ulaşım hala çok zor şartlarda gerçekleştiriliyor.
En son resmi kayıtlara göre 14 kişinin hayatını kaybettiği depremde resmi rakamlara göre 12'si ağır olmak üzere toplam 50 kişi yaralandı.
Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono bugün Bengkulu'daki hasarları incelemek üzere özel bir uçakla bölgeye hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious