Depremle ilgili hasar tespiti yapılıyor

  • Giriş : 20.12.2007 / 17:52:00

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Afet İşleri Genel Müdürlüğü, Bala Merkezli depremle ilgili hasar raporunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Afet İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, saat 15.30 itibariyle Bala merkezli 31 deprem meydana geldiğini ve en büyüğünün şiddetinin ise 5,6 olduğunu belirtti. Orta büyüklükteki depremin Ankara'nın ilçelerinde, komşu illerde hissedildiğini ifade edildi.

Depremin; Bala'nın Sırapınar, Yeniyapan köyleri, Avşar Beledesi'nde orta derece hasara neden olduğu ve yıkım gerçekleştiği kaydedildi. Bala'da son depremin 31 Temmuz 2005 yılında meydana geldiği, depremin şiddetinin 4.9 olduğu kaydedildi.

İçişleri Bakanı Atalay: Depremde can ve mal kaybı yok

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ankara’da saat 11.48’de meydana gelen 5.7 şiddetindeki depremin can ve mal kaybına neden olmadığını, deprem üssü Bala'nın Sırapınar ve Avşar köylerinde bir kaç adet boş ve eski evin hasar gördüğünü bildirdi.

Atalay, paniğe neden olacak bir şey olmadığını ve gelişmeleri takip ettiklerini kaydederken, Sırapınar ve Avşar köylerine sivil savunma ekipleri gönderdiklerini açıkladı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ankara’da saat 11.48’de meydana gelen 5.7 şiddetindeki depremin ardından kendisine gelen bilgilere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığını kaydederek, vatandaşları telaşa kapılmamalarını istedi. Atalay, kendisinin deprem sırasında Bala yolundaki Gölbaşı ilçesinde olduğunu ve sarsıntının hemen ardından gerekli yerleri arayarak konu ile ilgili bilgileri edindiklerini anlattı. Atalay, deprem nedeniyle Ankara’nın Bala ilçesine bağla Sırapınar ve Avşa köylerinde uzun süredir kullanılmayan, eski birkaç yapının zarar gördüğünü ifade ederken, “Can kaybı ve bize üzecek bir şey yok ama dikkatli bir şekilde takip ediyoruz. deprem uzmanlarımız bu konuda açıklamalar yaptılar saat 11.48 civarındaki 5.7 depreminden sonra takip eden küçük sallantılar da tespit edildi. Vatandaşlarımıza söylüyoruz; şu anda endişe edecek bir şey yok ve daha büyük bir deprem beklentisi de yoktur” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious