Der Spiegel muhabiri Gaziantep'te

Der Spiegel muhabiri Gaziantep'te.18870
  • Giriş : 13.02.2008 / 15:12:00

Alman Der Spiegel dergisi muhabiri Ralf Hoppe, Almanya'daki yangında hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla ilgili haber hazırlamak için Gaziantep'e geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alman Der Spiegel dergisi muhabiri Ralf Hoppe, Almanya'daki yangında hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla ilgili haber hazırlamak için Gaziantep'e geldi. Yangında hayatını kaybedenlerin Asri Mezarlık'taki kabirlerini ziyaret eden Hoppe, yaptığı açıklamada, Almanya'da hayatını kaybedenlerin yakınlarının bu olaydan sonra neler yaptığını, olayla nasıl başa çıkmaya çalıştığını, Gaziantep şehrinin olayla ilgili ne düşündüğünü, bu konuda insanların neler hissettiğini öğrenmek için kente geldiğini söyledi.

Çalışmalarına bu sabah başladıklarını, haberin ne kadar büyük, ne kadar uzun olacağını şu anda kestiremediklerini, süreç içinde haberin içeriğinin ve büyüklüğünün belli olacağını ifade eden Hoppe, şöyle konuştu: ''Haberin büyüklüğünü şehrin havası, insanları neler hissettiği, ailenin durumu belirleyecek. Olabildiğince ayrıntılı bir şey hazırlamaya çalışacağız. Hem bu tarafta hem Almanya'da neler hissediliyor, onları yansıtmaya çalışacağız. Biz gazeteciyiz. Sadece bir haber olarak değil, insanlar neler hissediyor, bizim kendi etkilenmemiz, hislerimiz, bunları olabildiğince insani boyutta, düzgün ve yoğun bir şekilde aktarmak amacımız.''

Hoppe, şu anda en önemli şeyin herkesin soğukkanlı ve sakin davranması olduğunu belirterek, yangının nedeni kesin olarak tespit edildikten sonra ileri boyutta değerlendirmelerin yapılmasının daha sağlıklı olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious