Derbi maçı ertelenecek mi?

  • Giriş : 29.10.2007 / 10:20:00

Bu haftasonu oynanacak F.Bahçe-Beşiktaş derbisinin ertelenmesi görüşüne TFF'den tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Menajeri Sinan Engin, Türkiye'nin üç günde bir maç yapma temposuna alışık olmadığını vurguladı, "Avrupa da 3 günde 1 maç oynanıyor demesinler. Bu kadar üst düzey maç oynayan oyuncu burada yok. Geçen sene ikinci ligde oynayan oyuncu bu sene Süper Lig'de önemli maçlara çıkıyor" dedi.

'Türk futbolu için'

Siyah - beyazlıların Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam da, Fenerbahçe'nin teknik patronu Zico'nun ertelemeye sıcak bakabileceğini söylediğinin hatırlatılması ve kendisinin bu konuda ne düşündüğünün sorulması üzerine şunları söyledi:

"Fenerbahçe de, Beşiktaş da Türk futbolunu temsil edecek. İki takım da Avrupa'da kendileri için önemli karşılaşmalara çıkacak. Zico'ya katılıyorum. Bu yoğunluk içinde derbi maçların oynanması sıkıntı oluşturabilir. Ama federasyon nasıl bakar bilemem. 'Oyna' derlerse çıkar oynarız."

Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci ise daha önceden açıklanmış bir programın devam ettirileceğini söyledi. Dünyada her takımın bu tempoya ayak uydurmak için çalıştığını vurgulayan Keçeci, "İki teknik adam istedi diye erteleme yapamayız. Normal takvim devam edecek. Futbolcularımız ve takımlarımız bu tempoya ayak uydurmak zorundalar" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious