Derbi öncesi centilmenlik çağrısı

Derbi öncesi centilmenlik çağrısı.9255
  • Giriş : 19.12.2008 / 17:24:00

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, Galatasaray ile yapacakları derbi maçı öncesi centilmenlik çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaray ile yapacakları derbi mücadelesinin güzel geçeceğine inandığını belirterek, ''Galatasaray ile oynayacağımız derbi maçının her şeyden önce Türk sporuna yakışır şekilde, dostane geçmesini ve örnek olmasını diliyorum. Öyle de olacağına inanıyorum. Her iki güzide kulübümüzün seyirci ve taraftarlarına yakışan budur. Derbi maçlarının sonucu her zaman 3 ihtimallidir'' dedi.

Beşiktaş'ın geçmişte çok fazla hakem mağduriyeti yaşadığını dile getiren Levent Erdoğan, ''Bu derbide hakem hataları olmazsa Beşiktaş'ın galip gelme şansı daha yüksek olacak. İnşallah hakemlerimiz gereken özeni gösterir, hakkı olanın hakkını yememeye gayret gösterir'' diye konuştu.

Bursaspor maçının ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilen Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'e de destek veren asbaşkan Erdoğan, şunları söyledi:

''Trabzonspor'un hakem hatası sonrasında uğradığı mağduriyet nedeniyle başkan Sadri Şener'in disiplin kuruluna sevk edilmesi bizi üzdü. Sadri Şener Trabzonspor Kulübü başkanıdır. Başkanı olduğu kulübün haklarını savunması en doğal hakkıdır. Futbol Federasyonu'nun Sadri Şener'i disiplin kuruluna sevk edeceği yerde, hakem hatalarını önlemesi yolunda girişimde bulunmasını gönlümüz isterdi. Bu tavrın daha adil olacağını düşünüyorum.''

Beşiktaş'ın Ankaragücü ile yaptığı maçta siyah-beyazlı taraftarların yaptığı kötü tezahürat ve bunun aynı sezon içinde 3. kez olması gerekçe gösterilerek PFDK tarafından kulübe verilen 160 bin YTL para cezasına değinen Levent Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

''Ankaragücü maçında taraftarların kötü tezahüratı nedeniyle 160 bin YTL para cezası verildi. Bu yöntem kulüpler için ağır bir yöntemdir. 20 binin üstünde kişinin olduğu bir maçta kulübün, bu kadar sayıdaki insanı kontrol altında tutması mümkün değildir. Gerçek seyircinin arasına karışarak provokasyon yapıp, kötü tezahürata sebep olan, iyi niyetli olmayan kişiler her zaman mevcuttur. Bunun cezasını kulübe yüklemek ağırdır. Futbol Federasyonu'nun işin detayını ve özünü görmeden veya daha önleyici tedbirler araştırılmadan her hafta bu şekilde cezalar vermesi adalete uygun değildir. Kötü niyetli tezahürat yapanlar, maçlarda sporun ahlakına yakışmayacak hareketler yapanlara karşı Futbol Federasyonu ile tüm kulüp yetkililerinin biraraya gelerek önleyici tedbirler alması gerekir. Yoksa kulüplerin bu şekilde adil olmayan yöntemle cezalandırılması bir sonuç vermez.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*