Derbi şampiyonu belirlemez

Derbi şampiyonu belirlemez.10778
  • Giriş : 24.04.2008 / 22:31:00

Zico, derbi maçın şampiyonu belirlemeyeceğini söyledi. Ayrıca derbi için şu değerlendirmeleri yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, FB TV'de yayınlanan ''Zico ile Teknik Analiz'' programında soruları yanıtlarken, rakip takımda teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın görevinden ayrılmasının, bu maçta kendilerine hiçbir şekilde avantaj oluşturmadığını belirterek, ''Onların da başında takım adına karar verebilecek kişiler var. Rakibimizin sahasında oynayacağız, bizim için zor maç olacak. Şu ana kadar söyleyebileceğimiz tek avantajımız, onlardan sadece bir gol önde olmamız'' dedi.

Karşılaşmaya hazır olduklarını, tüm oyuncuların da bu maçta forma giyebilecek durumda bulunduğunu anlatan Zico, şöyle konuştu:

''Şampiyonluk yolunda sadece kendimize bağımlıyız. Bu da her şeyin bizim elimizde olduğunu gösteriyor. Bu yüzden yapmamız gereken, hafta sonunda maça çıktığımızda, bundan sonraki iki haftada bizi avantajlı duruma getirecek skoru almak. Beraberliği avantaj olarak görmüyorum. Ligin sonunda Galatasaray ile bir puan eşitliği varsa, orada bir avantajınız olabilir, ama 3 takım zirve için savaşıyor. Herkesin kendi hedefleri var. Beraberlik, sadece biz ilk maçı kazandığımız için, puan eşitliğinde bizi Galatasaray'ın önüne geçireceğinden belirli bir avantaj sayılabilir, ancak sonuçda 4 takımdan 2'si, sadece Fenerbahçe ve Galatasaray kendilerine bağımlı. Bence en büyük avantaj budur. Bu maçın skoru ne olursa olsun, daha hiçbir şey belirlenmemiş olacak.''

BU MAÇ ŞAMPİYONU BELİRLEMEYECEK

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Galatasaray maçının, ''Şampiyonluğun kilit maçı olduğu ve bu maçla her şeyin bittiği'' şeklinde lanse edilmesinin doğru olmadığını belirterek, ''Bu maç sonunda herhangi bir şekilde ligin şampiyonu belirlenmeyecek. Matematiksel olarak garantileyene kadar da belli olmayacak. Elbette kazanan takım bir avantaj yakalayacak, ama bu maçta kazanan takım, sezon bittiğinde şampiyon olamamış da olabilir. O nedenle, matematiksel olarak garantilemedikten sonra, bu maçın şampiyonu belirleyeceğine inanmıyorum'' dedi.

Şampiyonun, belki de son maçtan sonra belli olacağı düşüncesini taşıdığını vurgulayan Brezilyalı teknik adam, şöyle devam etti:

''Çünkü bizim oynayacağımız Gençlerbirliği, her zaman için bize karşı sıkıntılı olmuş bir ekip. Aynı zamanda alt sıralarda oldukları için bize karşı daha fazla motivasyonla oynayacaklar. Trabzonspor, her ne kadar rahat bir durumda olsa da hiçbir şekilde kolay maç olmayacak. Kendi sahasında oynayacak ve bizim işimiz orada hiçbir şekilde kolay olmayacak.

Tüm ekiplerin hedefi var. O yüzden, bu görüntüleri göz önüne alıp bakınca, şampiyon son maçlarda belirlenebilir. Şampiyonluk yolunda Beşiktaş'ın durumu sıkıntılı. Hem kendi maçlarını alması lazım, hem de kendine bağımlı değil. Çok değişik kombinasyonlar olmalı ki Beşiktaş şampiyon olsun. Onların durumu şampiyonluk yolunda biraz daha sıkıntılı.''

GEÇEN SEZONKİ MAÇ

Zico, geçen sezon Ali Sami Yen Stadı'nda Galatasaray ile oynadıkları maçta yaşanan olayların kendisini tedirgin edip etmediği şeklindeki soruya, ''Evet, tedirginlik yaratıyor, çünkü bunlar futbolun içinde olmaması greken şeyler. Fortis Türkiye Kupası maçında da zaman zaman çeşitli maddeler atılmıştı. Hakem kararları belki de maçın önüne geçmişti. Bunlar olmamalı'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious