Derbi seyircisiz mi oynanacak?

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

Taraftarların, Antalya maçında kendi başkanları Özhan Canaydın'a küfür etmeleri yüzünden Galatasaray'a seyircisiz oynama cezası geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu temsilcileri olayları rapor etti, Fenerbahçe derbisi büyük olasılıkla boş tribünlere o

Galatasaraylı taraftarların, Antalya maçında Başkan Özhan Canaydın'a küfürlü tezahüratta bulunmaları, sarı - kırmızılı kulübe tarihi ceza getiriyor. Türk Futbol tarihinde taraftarların ilk kez başkanlarına küfür etmeleri nedeniyle bir kulüp seyircisiz oynama cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Tribünlerden, 1-1 biten Antalya maçının son anlarında ve bitiş düdüğünün ardından yoğun biçimde Canaydın aleyhine tezahürat yapılınca, federasyon temsilcileri M.Turgay Polat ve Mehmet Betni olayları raporlarına yansıttı.

Savunma merak konusu

Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu, raporları inceledikten sonra Galatasaray'ı PFDK'ya sevk etti. Bu sezon daha önce küfür nedeniyle üç kez PFDK'ya gönderilen ve 2 maç seyircisiz oynama cezası alan sarı - kırmızılı kulübe büyük olasılıkla aynı ceza yeniden uygulanacak. Buna göre Ali Sami Yen Stadı'nda gelecek hafta oynanacak Fenerbahçe derbisi boş tribünler önünde yapılacak.
Raporlara geçen küfürün kime ve hangi kulübe edildiğinin önemli olmadığını belirten federasyon yetkilileri Özhan Canaydın'a edilmiş olmasının cezayı hafifletmeyeceğine işaret etti.
Bu arada sarı - kırmızı kulübün, başkanlarına edilen küfüre gerekçe olarak nasıl bir savunma hazırlayacağı ve seyircisiz oynama cezasının önüne geçmek için hangi hukuki yolu izleyeceği de merak konusu oldu.

Beşiktaş da PFDK'da
Fenerbahçe derbisindeki küfür ve kötü tezahüratın yanı sıra rakip takım Teknik Direktörü Arthur Zico'ya kulübenin arkasından tükürüldüğü ve çakmak atıldığı gerekçesiyle Beşiktaş da PFDK'ya sevk edildi. Siyah - beyazlılara saha kapatma veya ağır para cezası geleceği bildirildi.
Yine aynı maçtan sonra Beşiktaş tribünlerine parmak işareti yapan ve disipline gönderilen Selçuk'a da asgari iki maç men cezası geleceği kaydedildi.
Bu arada önceki hafta oynanan Denizlispor maçının son bölümlerinde yayıncı kuruluşa ait kameraların kablolarının kesilmesi üzerine PFDK'ya sevk edilen Fenerbahçe'ye verilecek ceza da bugün belli olacak. Sarı - lacivertli kulübü büyük olasılıkla ağır para cezası verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious