Derbide İstatistikler kimi gösteriyor!

Derbide İstatistikler kimi gösteriyor!.17476
  • Giriş : 29.11.2008 / 13:05:00

Turkcell Süper lig'de Fenerbhaçe-Beşiktaş arasında bugün oynanacak karşılaşmada istatistikler Fenerbhaçe diyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Cumartesi günü yapılacak derbi maç öncesi ezeli rakiplerin aralarında oynadıkları son 10 maçta Fenerbahçe'nin üstünlüğü bulunuyor.

Ezeli rakiplerin altısı lig, üçü Fortis Türkiye Kupası, biri de TFF Süper Kupa olmak üzere son 10 randevusunda Fenerbahçe beş, Beşiktaş iki kez sahadan galip ayrıldı, üç maç ise berabere sonuçlandı.

Dördü Şükrü Saracoğlu, dördü İnönü, birer tanesi de İzmir Atatürk ve Köln RheinEnergie Stadı'nda olmak üzere yapılan son 10 maçta Fenerbahçe 14 Beşiktaş 11 gol attı.

Beşiktaş, Fenerbahçe ile yaptığı son beş maçta da galip gelemezken, bunlardan dördünü kaybetti.

Zirve yarışından kopmamak için Cumartesi günü mutlak galibiyete ihtiyacı bulunan Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı son yıllarda lig derbilerinde büyük üstünlüğü göze çarpıyor.

Fenerbahçe, Galatasaray ile yaptığı son sekiz lig maçından yedisini kazanıp sadece birini yitirirken, Beşiktaş ile oynadığı son altı lig maçından dördünü kazandı ve hiç yenilmedi.

Ezeli rakipleri ile yaptığı son 14 lig maçında sadece bir kez yenilen, 11'ini kazanan, ikisinde berabere kalan sarı-lacivertliler bu maçlarda rakip fileleri toplam 25 kez havalandırıp, kalesinde sadece dokuz gol gördü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*