Derbide yaşananlar rezaletti

Derbide yaşananlar rezaletti.11317
  • Giriş : 16.04.2009 / 15:51:00

Fenerbahçe'nin kaptanı Alex De Souza, Galatasaray ile oynanan derbi maçta yaşananları rezalet olarak niteledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


FBTV'de katıldığı programda açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu, geçtiğimiz pazar günü Galatasaray ile oynanan derbi maçı rezalet olarak niteledi.

Gerek maç öncesi, gerekse maç sonunda çıkan olaylara da değinen Kaptan Alex de Souza, "Bunları görmekten utanç duydum. Bence olayların içinde bulunan tüm oyuncuların suçu var ama oyuncuların birbirine karşı şiddet uygulaması beni en çok şaşırtan şeydi." dedi.

Bütün dünyanın bu görüntüleri izlediğini de ifade eden Alex, "5 senedir Türkiye'deyim. Türkiye'de oynanan büyük maçlardan önce nedense bir düşmanlık havası oluşuyor. Ancak kimse birbirine düşman değil. Bu ortam maalesef oluşturuluyor. Nefret oluştuğunda da bu görüntüler ortaya çıkıyor. Sporda hiç bir zaman nefret olmamalı. Galatasaray veya Fenerbahçe veya Beşiktaş taraftarı rakip takım üzerinde baskı oluşturmak istiyorsa bunu tabii ki yapmalı ama bu hiç bir zaman düşmanlık seviyesine gelmemeli. Her takımın hedefi var ama düşmanca davranma tavrından uzaklaşılmalı diye düşünüyorum." dedi. Bu yüzden seyir zevkinden mahrum maçların çıktığını da ifade eden Alex de Souza, "Özellikle İngiltere'de güce ve sürate dayalı bir Futbol oynanıyor. Bu da seyir zevkini her zaman arttırıyor." dedi. Türkiye'de ufak tefek detayların gözden kaçırıldığının da altını çizen Kaptanımız, "5 yıldır Türkiye'de olduğumu her fırsatta söylüyorum. Mesela Can Arat uzun zamandan beri profesyonel Futbol takımda olmasına rağmen adı her zaman 'Genç Can'. Halbuki Dünya'nın bir çok ülkesinde 16-17 yaşındaki oyunculara genç oyuncu denmektedir. Yine ilk aklıma gelen maç başlamadan önce sahanın sulanması konusundaki isteklerimiz... Türk Futbol Federasyonu yetkilileri tarafından geri çevriliyor. Belki bunlar küçük ayrıntılar ama seyir zevkine katkıda bulunabilecek ayrıntılar..." dedi.

-"ANKARASPOR MAÇINDA YOKUM"

Cumartesi günü deplasmanda oynayacak Ankaraspor maçında yer almayacağını da açıklayan Alex de Sozua, "Sivasspor maçı için şimdiden bir şey söylemek mümkün değil. Tedaviye göre karar verilecek. Çünkü bu saatten sonra takımda yer alacak oyuncularımızın tüm maçlarda kendini yüzde yüz göstermesi gerekiyor. İlk 11'de oynayan oyuncularımız arasında hem sakatlıkları olan hem de cezalı olan oyuncularımız olacak. Sezon başından beri forma giyme imkanı olmayan oyuncularımıza da bu dönemde yapabileceğimiz en önemli şey onlara destek vererek güven duyduğumuzu onlara hissettirmek olacaktır. Bu yüzden Ankaraspor maçında sahada dekor olmak istemiyorum. Ben oynadığım zaman sonucu değiştiren adam olmak istiyorum" dedi.

Sezon sonu Fenerbahçe'nin gelmesi gereken noktada iki hedefin de devam ettiğini söyleyen Alex de Souza, "Ligde gerideyiz ve rakiplerimize bağımlıyız. Bundan sonra oynayacağımız her maçı kazanarak rakiplerimizin puan kaybetmesini bekleyeceğiz. Türkiye Kupası'nda ise turu geçeceğimizi zannediyorum. Eğer turu geçersek muhtemelen Beşiktaş ile final oynayacağız. Amacımız uzun yılardır alınamamış Türkiye Kupası'nı müzemize getirmek." diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*