Derbinin ardından tartışmalar sürüyor

Derbinin ardından tartışmalar sürüyor.7540
  • Giriş : 03.11.2007 / 22:49:00

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan Fenerbahçe yöneticilerinin her zaman olduğu gibi maç öncesi hakemi tesir altına aldığını kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan, ''Fenerbahçe büyük kulüp böyle hakem oyunlarına
ihtiyacı yok. Ama yöneticilerinin böyle oyunlara ihtiyacı var. Fenerbahçe
yöneticileri, bilinçli bir şekilde, acizliklerini beyan ederek, maç öncesi verdikleri beyanatlarla hakemleri etki altına almıştır'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe yöneticilerinin geçen sezon da aynı şeyleri yaptığını savunan
Erdoğan, şunları söyledi:

''Hakemi, geçen sezonki bedava şampiyonlukları gibi tesir altına almışlar.
Geçen sezon hakemlere yüklendikleri şekilde, bu sene de şampiyonluğa götürmeye hedeflenmişlerdir. Fenerbahçe büyük bir takımdır, hakem oyunlarına ihtiyacı yoktur. Fakat ne yazık ki yöneticileri bu ihtiyacı duymaktadırlar. Türk futbolu adına manevi anlamda cinayetler işlenmektedir.''

ŞAMPİYON ÖNCEDEN BELLİ

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner de maçtan sonra sert açıklamalarda bulunarak, ''Şampiyonlar önceden belirleniyorsa, birileri bir iki takımı götürmek istiyorlarsa götürsünler'' dedi. Maçta futbolu güzelleştirmeye çalışan, net pozisyonlar bulan takımın kendileri olduğunu kaydeden Kenan Öner, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ''Çok şanssız iki gol yedik. Ben bütün yorumculardan, 1-0'dan 1-1'e oluncaya kadar maçı izlemelerini istiyorum. Hakem maçın 70. dakikasındaki bir pozisyonda ikinci sarı kartı göstererek Deivid'i atamadı. Son dakikada herkes oyunun içinde gol atıyoruz, kutlamalar oluyor, ama gol verilmiyor. Böyle bir şey yok, yazık değil mi? Yürek olmadan bu hakemlik zor, adaletli olsunlar'' diye konuştu.

HAKEM MESAJI ALDI

Öner, yapılan bu taktikleri bildiklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Her maçta baskı taktiği, hakem mesajı alıyor. Geçen sene şampiyonluk maçında hakem hataları bizi yaktı, gıkımız çıkmadı. Devamlı baskı baskı, çok gerginiz, isyan ediyoruz. Şampiyonlar önceden belirleniyorsa, birileri bir iki takımı götürmek istiyorsa götürsünler. Göğsünde 'Ay-yıldız'ı taşıyan şerefli Beşiktaş olarak her zaman sahaya çıkarız, ama şampiyon belirleniyorsa maçlara PAF takımıyla çıkarız.''

Öte yandan, güvenlik gerekçesiyle maç sonrasında statta bekletilen Beşiktaşlı taraftarlar, ''Yönetim uyuma Beşiktaş'ı ligden çek'' diye tempo tutarken, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy aleyhine de bağırdılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious