Derbiye 4 bin güvenlik

Derbiye 4 bin güvenlik.13384
  • Giriş : 22.04.2008 / 16:49:00

Ligde Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 27 Nisan Pazar günü Ali Sami Yen Stadı'nda yapılacak derbi maç öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Valiliği'nde gerçekleştirilen toplantıya İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Metin Kazancıoğlu, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Temelli ile diğer yetkililer katıldı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, maçta toplam 4 bin güvenlik mensubunun görev yapacağını ve Galatasaray Kulübü'nün de 250 özel güvenlik görevlisini çalıştıracağını söyledi.

Güngör, müsabakaya ait bileti olmayan hiçbir şahsın stat çevresinde oluşturulan dış arama noktasından içeri alınmayacağını belirterek, ''Stat dışında kara borsa ve elden bilet satışına izin verilmeyecek. Stat çevresinde kara borsa ile en etkin şekilde mücadele edilecek. Kulüpler tarafından kendi seyircilerine toplu ve ücretsiz bilet verilmeyecek'' dedi.

Ali Sami Yen Stadı'nda yapılacak maçtaki tüm tedbirlerin saat 13.00'ten itibaren alınacağını kaydeden Güngör, şöyle konuştu:

''Misafir seyirci organizasyonu olmadığından stat kapıları saat 14.00'ten itibaren açılacak. Stadın kapasitesi 23 bin 257 olup, kapasitenin yüzde 5'i olan bin 162 kişilik bölüm Fenerbahçe seyircisine verilecek. Sarı-lacivertli takımın taraftarlarına ayrılan biletler perşembe günü saat 10.00'dan itibaren Caddebostan ve Merter Migros Biletix gişelerinde satışa çıkacak.''

Karşılaşma nedeniyle protokol tribününde kendilerine ismen davetiye verilen kişilerin bu davetiyeleri başkasına devredemeyeceğini ifade eden Vali Yardımcısı, ''Fenerbahçe seyircisinin en geç saat 17.00'de stada gelmelerini ve yerlerini almalarını tavsiye ediyoruz. Müsabaka nedeniyle Anadolu ve Avrupa yakalarındaki iskelelerde yoğun güvenlik önlemleri alınacak ve toplu gidişe hiçbir şekilde izin verilmeyecek'' diye konuştu.

Ergun Güngör, maçta 89 kamera ile tespit yapılacağını kaydederken, emniyet güçlerinin, soyunma odalarında da en üst düzey tedbirleri alacağını ve kameraların burada da kayıt yapacağını söyledi.

Bu arada, Spor Güvenlik Kurulu'nun bugünkü toplantıda, yasaya muhalefetten 70 kişiye 84 bin 500 YTL, bugüne kadar da toplam 1192 kişiye 1 milyon 343 bin 498 YTL ceza verdiğini kaydetti.

Güngör, müsabakanın fair-play kuralları içinde centilmence geçmesini dileyip, her iki kulübe de başarılar diledi.

-DERBİDE GÜVENLİK GÖREVLİSİ SAYISINDA REKOR ARTIŞ-

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yapılacak karşılaşmada görev yapacak güvenlik görevlisi sayısında rekor artış yaşandı.

Geçtiğimiz sezon Ali Sami Yen Stadı'ndaki olaylı derbide 2 bin 569, bu sezon Fortis Türkiye Kupası'nda yapılan Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasında ise 3 bin 300 emniyet mensubu görev yapmıştı.

Bu arada, 23 bin 257 kişi kapasiteli Ali Sami Yen Stadı'nda pazar günü 4 bin polis görev yaparken, her 5 kişi için 1 güvenlik görevlisi mesai yapacak.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious