Derbiye polis ordusu

Derbiye polis ordusu.18564
  • Giriş : 26.03.2008 / 17:35:00

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında 29 Mart Cumartesi günü BJK İnönü Stadı'nda oynanacak Turkcell Süper Lig maçı öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Yardımcısı Ergun Güngör başkanlığında İstanbul Valiliğinde gerçekleştirilen toplantıya Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Bülent Deriş, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Ömer Temelli ile diğer yetkililer katıldı.

Yaklaşık 1 saat 30 dakika süren toplantının ardından basın mensuplarına alınan kararları açıklayan Ergun Güngör, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde toplam 3 bin 400 güvenlik görevlisinin görev yapacağını, ayrıca Beşiktaş Kulübü'nün de 350 özel güvenlik elemanını görevlendireceğini söyledi. Maç gününde Kadıköy ve Kabataş iskelelerinde ek güvenlik önlemleri alınacağını ifade eden Güngör, Fenerbahçe taraftarlarına münferit olarak en geç saat 17.00'ye kadar stada gelmelerini tavsiye ettiklerini söyledi. Maçta ayrıca 86 kamerayla da tespit yapılacağı bildirildi.

Beşiktaş-Fenerbahçe maçında tüm önlemlerin saat 13.00'ten itibaren alınacağını ifade eden Güngör, stat kapılarının saat 14.00'den itibaren açılacağını söyledi.

Fenerbahçe seyircisine, 32 bin 086 kapasitesi olan BJK İnönü Stadı'nda eski açık tribünde bin 604 kişilik yer ayrıldığını belirten Güngör, ''Fenerbahçe seyircisine ait biletler yarın saat 11.00'den itibaren Caddebostan Migros, Soyak Migros, Merter Migros ve Cevahir Alışveriş merkezindeki Biletix gişelerinden, bir kişiye en fazla 2 bilet vermek ve kimlik fotokopisini ibraz etmek kaydıyla satışa sunulacaktır'' dedi.

İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinin yanı sıra 30 Mart Pazar günü Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanacak Kasımpaşa-Sivasspor ve 2 Nisan Çarşamba günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak Fenerbahçe-Chelsea maçlarında alınacak tedbirler de görüşüldü.

Güngör, Fenerbahçe ile Chelsea arasında oynanacak Avrupa Şampiyonlar Ligi maçında stat kapılarının 17.45'te açılacağını kaydederek, ''Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın kapasitesi 50 bin 509 kişi olup, Chelsea'nin talebi üzerine 2 bin 254 bilet kendilerine ayrıldı'' bilgisini verdi.

Karşılaşmada 2 bin 350 polisin görev yapacağını belirten Güngör, ayrıca Fenerbahçe Kulübü'nün de 410 özel güvenlik elemanını görevlendireceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious