'Derbiyi alan avantaj yakalar'

'Derbiyi alan avantaj yakalar'.13530
  • Giriş : 22.04.2008 / 21:41:00

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Turkell Süper Lig'de Fenerbahçe ile hafta sonunda çok önemli bir müsabakaya çıkacaklarını ifade ederek, ''İyi oynayan kazanacaktır, fakat çıkan sonuca herkesin saygılı olmasını istiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İl Spor Güvenlik Kurulu'nun derbi ile ilgili toplantısına katılan Sezgin, dünyanın en fazla ilgilenilen derbilerinden birini oynayacaklarını dile getirerek, ''Müsabakada, futbolun içindeki tüm unsurların sorumluluk bilincinde olduğunu düşünüyorum. En az maç kadar, maç öncesi de çok önemli. Büyük bir derbi. Dünyada çok ilgi çeken bir derbi. Maç öncesi de maç kadar dikkatli olunması gereken bir süreçten geçilecek. Umarım bunu başarırız, topluma güzel mesajlar veririz'' diye konuştu.

Maçı iki tarafın da kazanmak isteyeceğini vurgulayan Sezgin, şunları söyledi:

''Biz de çok istiyoruz, fakat çıkan sonuca herkesin saygı duymasını da istiyoruz. İyi oynayan kazanacaktır. Kazanırsak çok büyük bir rakibimizi geçmiş olacağız. Umarım bütün bu düşüncelerimizi sahaya yansıtır ve mutlu bir şekilde stattan ayrılırız.''

Adnan Sezgin, Hakan Şükür'ün medyada yer alan açıklamalarıyla ilgili bir soru üzerine de ''Açıklamasını okumadım ama kulağıma geldi. Maç öncesinde, bundan başka söylemlerle de dikkati başka yöne çekmek için yazılıp çizilecektir. Biz bunlardan ziyade, gerek sportif, gerek topluma verilecek mesajlar açısından bu maçın önemini çok iyi biliyoruz, bu bilinçle hazırlanıyoruz. Bunların değerlendirmesini daha sonra yaparız'' diyerek sözlerini tamamladı.

-TEMELLİ: ''KAZANAN ÇOK BÜYÜK AVANTAJ ELDE EDECEK''-

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Temelli, derbi maçı kazanan takımın şampiyonlukta çok büyük avantaj elde etmiş olacağını vurguladı.

Bu karşılaşma sonrasında her iki takımın da oynayacak iki maçı daha olacağını anlatan Temelli, ''Bu maçtan galip çıkan takım, şampiyonluk yarışında öne geçmiş olacak. İnşallah kavgasız, gürültüsüz, fair-play içinde bir maç olur'' ifadesini kullandı.

Ömer Temelli, bir soru üzerine, dün yapılan yönetim kurulu toplantısında şampiyonluk primiyle ilgili bir şey konuşulmadığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious