Deredeki araçtan 2 ceset daha çıktı

Deredeki araçtan 2 ceset daha çıktı.8530
  • Giriş : 31.01.2009 / 11:25:00

Bitlis'te dereye yuvarlanan yolcu otobüsünün enkazının kaldırılışı sırasında, otobüsün altında kalan 2 yolcunun daha cesedi ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Alınan bilgiye göre, Bitlis'in Batar kavşağı yakınlarından dün gece dereye yuvarlanan otobüste 6 yolcu yaşamını yitirmiş 11 kişi ise yaralanmıştı.

Kazanın ardından, Tatvan 6. Mekanize Piyade Komutanlığında ait çekişi ile deredeki otobüs çıkarılmaya çalışıldı.

Görevliler, enkazının kaldırılışı sırasında otobüsün altında kalan 2 ceset ile karşılaştı. Görevliler tarafından otobüsün altından çıkarılan 2 erkek cesedi incelenmek üzere Bitlis Devlet Hastanesi Morgu'na gönderildi.

Konuyla ilgili AA muhabirine bilgi veren Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, çıkartılan cesetlerden birinin Tatvan Demir Yollarında çalışan Hasan İnal, isimli işçiye ait olduğunu, kimliği tespit edilemeyen diğer cesedin ise Hatay'daki bir din görevlisine ait olabileceğini söyledi.

Her 2 yolcunun da firmaya ait yolcu listesinde isimlerinin bulunmadığını belirten Vali Yılmaz, ''Daha sonradan yolculuğa katılan kişiler olduğu için listede isimleri yok. Ekiplerimiz bölgede çalışmalarını tamamladı'' dedi.

-OLAY-

Diyarbakır-Van seferini yapan Ebubekir Ertunç yönetimindeki Best Van Turizm firmasına ait 65 AE 991 plakalı yolcu otobüsü, dun gece 02:00 sıralarında, havanın yağışlı ve zeminin kaygan olması nedeniyle Batar kavşağında, Bitlis Deresi'ne yuvarlanmış, kazada, Remzi Tutucu, İhsan Taş, Evin Aslan, Amine Ayşin ve Yusuf Bayda ile kimliği henüz belirlenemeyen 1 kişi yaşamını yitirmiş 11 kişi ise yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*