Dereli: Her şeyi hakemlerden biliyorlar

  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

FIFA kokartlı hakem Selçuk Dereli, "Maçta hakem golümüzü vermedi, eşimle kavga ettik, boşandık" diyen taraftarlar olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dereli, tribün terörünü başkanların tetiklediğini söyledi.

Çukurova Üniversitesi'nin düzenlediği, "Sporda Şiddet ve Hakemlik" konulu konferansta konuşan FIFA kokartlı hakem Selçuk Dereli, tribünlerin her zaman hakemlere karşı kışkırtılmaya hazır olduğunu savunarak, bu durumu da en çok kulüp başkanlarının tetiklediğini iddia etti.

Galibiyetin takımın başarısı, mağlubiyetin ise hakemin yanlış kararlarından alındığını görüşünün yaygın olduğunu vurgulayan Dereli, bu bakış açısıyla Türk futbolunun başarılı olamayacağını söyledi.

Tribünlerdeki örgütlenmenin illegale doğru gittiğini ileri süren Selçuk Dereli, "Bu da hakeme ve rakip taraftarlara saldırı şekline dönüşüyor. Tribünlerde şiddetin boyutu çok büyüdü. Hatta tribün şiddeti ve olaylar, o ilin mülki amirinin karşısında oluyor. Ne acıdır ki mülki amir, emrindeki güvenlik güçlerini harekete geçirip önlemeye çalışmıyorsa, bunu hakem olarak biz mi çözeceğiz? Sporda Şiddet Yasası'nın uygulanması gerekli. Tabi ki kulüp başkanları da istese, bu işi çözer. Bazı taraftarlar var ki karısından boşansa, bizden biliyor. Hatta, (maçta hakem golümüzü vermedi, eşimle kavga ettik, boşandık) diyenler bile var. Daha acısı 5 yaşındaki kızına küfür edilen hakem arkadaşlarımız var. Çok kötü. Etkili kanunlar ve bu kanunları uygulayacak yöneticilere ihtiyacımız var" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious