Derelioğlu'ndan çarpıcı açıklamalar

Derelioğlu'ndan çarpıcı açıklamalar.7908
  • Giriş : 09.09.2008 / 11:54:00

Belçika'ya 7 kişiyi çalımlayarak attığı golle tarihe geçen Oktay Derelioğlu'ndan çarpıcı açıklama.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçtiğimiz ay jübile yaparak futbola veda eden Derelioğlu, 2010 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde 5. Grup'ta yeniden karşılaşacağımız Belçika hakkında Zaman Gazetesi'ne ilginç açıklamalar yaptı.

Şimdiki Belçika ile 11 yıl önceki Belçika arasında dağlar kadar fark olduğunu belirten Oktay Derelioğlu, Avrupa'nın en dişli ekiplerine karşı mücadele ettiklerini ifade ederek, "O dönem biz de iyiydik, Belçika da iyiydi. O maçta bize en kötü ihtimalle beraberlik yetiyordu. Ali Sami Yen'de çok kötü oynadık ve 3-1 mağlup olduk. Elemelerde iki maçta yenildiğimiz bu rakibe bir diş geçirebilseydik, belki de Belçika'nın yerine biz Fransa 98'de olacaktık. Belçika, Fransa hayallerimizi alıp götürmüştü." yorumunu yapıyor.

Belçika futbolunun Euro 2000'den sonra büyük bir inişe geçtiğini belirten eski milli futbolcu, rakibimiz için şu değerlendirmeleri yaptı: !Bizimle oynadıkları dönemde çok güçlüydüler. Şifo, Mpenza kardeşler, Musampa ve pek tabii ki de üç gol birden atan Oliviera süper bir ekip portresi çiziyordu. Belçika defansının tamamına yakını İtalya Seri A'da mücadele ediyordu. Oradan büyük bir tecrübe kazanmışlardı. Kalelerinde çok az gol görüyorlardı. Teknik direktör Leekens de, o maç öncesinde bizim takımı çok iyi analiz etmiş, Türkiye'yi olağanüstü fizik gücüyle aşabileceğinin hesaplarını yaparak kafasındaki 11'i sahaya sürmüştü. O taktiğinde başarılı oldu. Karşılaşmada, Türkiye adına bir tek olumlu şey attığım o gol olmuştu. Kariyerimdeki en güzel golü atmıştım. Eurosport'ta günlerdir jenerik olarak gösterildi. Şimdi, Kadıköy'de o golü atacak futbolcuyu göremiyorum."

Türkiye'nin iki yıldır gerçek oyunundan uzak olduğunu ifade eden emektar yıldız, "İki sene önceki Milli Takım'ı daha çok beğeniyordum. Milli maçları izlerken, o keyfi alamıyorum. Bence Milli Takım çok iyi oynamıyor ama gol atıyor." diye konuşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*