Dergilerin en çok kapak yaptığı 10 ünlü

Dergilerin en çok kapak yaptığı 10 ünlü.14312
  • Giriş : 14.02.2009 / 10:25:00

2008 yılında yayınlanan dergiler mercek altına alınarak, dergilerin en çok kapak yaptıkları ünlüleri araştırıldı. En popüler yüzler arasında Recep Tayyip Erdoğan da var!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Medya Takip Merkezi (MTM), 2008 yılında yayınlanan dergileri mercek altına alarak, dergilerin en çok kapak yaptıkları ünlüleri araştırdı. En popüler yüzler arasında Recep Tayyip Erdoğan, Rahmi Koç, Deniz Akkaya ve Demet Akalın var..

En popüler siyasi yüz
Siyaset dünyasının en popüler yüzü Başbakan Erdoğan oldu. Sekiz farklı derginin kapağında tam 20 kez yer alan Erdoğan'ın ardından ABD'nin yeni başkanı Obama geldi. Obama tam 12 kez kapak oldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise dergilere 11 kez kapak konuğu oldu.

En popüler işadamı
Yıl boyunca popülaritesi en yüksek işadamı, dergi vitrinlerine beş kez konuk olan Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç oldu. Cem Hakko ise 2008'de dergi kapaklarını en çok süsleyen ikinci işadamıydı.

En popüler sanatçı
Sanat dünyasında dergilere en çok kapak olan isim Demet Akalın'dı. 2008 yılında magazin hayatından biraz uzak duran Hülya Avşar da dört farklı derginin kapağına toplam beş kez konuk olarak ikinciliği göğüsledi. Bu araştırma yapılırken Hülya Avşar'ın her ay kapağında yer aldığı 'Hülya' dergisi sayım dışında tutuldu.

En popüler dizi oyuncusu
'Binbir Gece' dizisiyle yıldızı parlayan Bergüzar Korel, dergiler için yılın en değerli yüzlerinden biriydi. Tıpkı Bergüzar Korel gibi tek bir diziyle trendi yükselen oyunculardan olan Fahriye Evcen de geçen yılın en popüler kapak yüzleri arasında ikinci sırada yerini aldı.

En popüler manken
11 kez dergi vitrinlerini süsleyen ünlü manken Deniz Akkaya yıl birincisi oldu. İkinciliği ise Çağla Şikel göğüsledi.

Madonna yine gündemde

* 2008'de dergilere en çok kapak olan mankenler, sanatçılar ve oyuncular listesinde yer alan isimlerin tamamı kadınlardan oluştu...

* Araştırma sonuçlarına göre; yılın en popüler yabancı yüzleri sırasıyla; Madonna, Sarah Jessica Parker, Rihanna, Paris Hilton, Charlize Theron'du.

* Show dünyasının güldüren yüzleri, dergilerin de rağbet gösterdiği bir diğer ünlü profiliydi. Cem Yılmaz altı, Okan Bayülgen ise dört kez dergi kapağını süsledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*