Derin albay'a ulusalcı avukat

Derin albay'a ulusalcı avukat .14108
  • Giriş : 13.01.2008 / 12:57:00

'Derin devlet" çetesine yardım etmekle suçlanarak tutuklanan albay Şenol Boyu'nun avukatlığını ilginç bir isim üstlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Matkap operasyonunda "derin devlet" çetesine yardım etmekle suçlanarak tutuklanan albay Şenol Boyu'nun avukatlığını Müdafaa-i Hukuk Hareketi Partisi Genel Başkanı Kadir Kartal üstlendi. Kartal, şahıs için "Daha önceden tanımıyordum" dedi. Albay Boyu, "Biz derin devletiz" diyerek haraç isteyen "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın sağ kolu Zakir Selvi ile Orhan Aykut'un kurduğu çıkar amaçlı suç örgütüne yardım ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan Selvi ve Aykut serbest bırakıldı. Ancak haklarında tekrar tutuklama kararı çıkartılmasına karşın bulunamadılar. Boyu hakkında ise tutuklama kararı verildi. Boyu, iddiaya göre, çetenin 400 bin dolar istediği tekstilciye telefon edip, "Bundan sonra devlet senin arkanda" diyerek parayı vermesini istiyor. Avukat Kadir Kartal ise, istihbaratçı dediği albay Şenol Boyu'nun bu görüşmeleri görevi gereği yaptığını savundu.

'PAŞALARIN PARTİSİ'

Kartal'ın genel başkanı olduğu Müdafaa- i Hukuk Hareketi Partisi 2006'da kuruldu. "Paşaların desteklediği parti" nitelendirilmesi yapılan partinin kurucular kurulu başkanlığını ise MGK'nın eski başdanışmanların dan Ertuğrul Zekai Ökte yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious