Derin Tarih Dergisine toplatma kararı

Derin Tarih Dergisine toplatma kararı.21609
  • Giriş : 18.05.2017 / 17:02:00

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Derin Tarih dergisi ile ilgili harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Derin Tarih isimli dergi için 'Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret' suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında söz konusu sayıya el koyma ve toplatma kararı verildiği öğrenildi.

“Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" soruşturmasında yeni bir gelişme yaşandı. “Derin Tarih" dergisinin Mayıs ayı sayısında Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret edildiği gerekçesiyle emniyet savcılığa ihbarda bulundu. İhbar üzerine harekete geçen Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu Ertuğrul Sarıyar  'Derin Tarih' dergisinin Mayıs sayısı hakkında soruşturma başlattı. Savcılık ayrıca soruşturma kapsamında 'Derin Tarih' dergisinin Mayıs sayısı hakkında toplatılmasını, el konulmasını ve basım, yayın ve dağıtımının durdurulmasını mahkemeden talep etti.

MAHKEME KARARINI VERDİ

Nöbetçi Bakırköy 4. Sulh Ceza Hakimliği de kuvvetli delilin bulunması ve dergide Atatürk'e hakaret içeren ifadelere yer verildiği gerekçesiyle talebin kabulüne karar verdi. Hakimlik, derginin Mayıs sayısına el konulmasını, toplatılmasını, yayın ve dağıtımının durdurulmasına hükmetti. 

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*