Derviş, aday değilim

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

Derviş, "Şu an işimin başındayım" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde resmi temaslarda bulunmak üzere Norveç’in başkenti Oslo’da bulunan Kemal Derviş, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği için isminin geçmesi ile ilgili soruya "Şu an işimin başındayım" şeklinde cevapladı.

Soruları cevaplayan Derviş, gündeme ilişkin sorulara açıklık getirdi. Özellikle son günlerde, emekliye ayrılacak Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan’ın yerine ismi geçen Kemal Derviş, Ağustos 2009’da sona erecek olan mevcut görevinin başında olduğunu bildirdi. Derviş, "Ben, bir ekonomisyenim. Ekonomi ile ilgilenmek istiyorum. Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği daha çok siyasi ağırlıklı bir kurum." dedi.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı başkanı olarak resmi temaslarda bulunmak üzere bugün Oslo’ya gelen Kemal Derviş, 2 gün boyunca Oslo’daki temaslarına devam edecek. Derviş, Pakistan Başbakanı Şevket Aziz, Mozambik Başbakanı Luisa Dias Diogo ve Norveç Başbakanı Jens Stoltenberg ile birlikte görüşmelerde bulunacak.

Mayıs 2005’te CHP İstanbul milletvekilliğinden istifa eden Kemal Derviş, 15 Ağustos 2005 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) başkanlığı görevine getirilmişti. Derviş’in bu görevi 15 Ağustos 2009 tarihinde son bulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious