Derviş, CHP lideri Baykal'a ne mesaj gönderdi?

  • Giriş : 24.06.2008 / 02:03:00
  • Güncelleme : 23.06.2008 / 23:55:35

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş, Deniz Baykal'a mesaj gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AKP’nın kapatılması durumunda yaşanabilecek siyasi gelişmelere ilişkin senaryolarda adı geçen Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş, Baykal'a mesaj gönderdi. Kemal Derviş, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a “Yeni oluşum arayışlarında ben yokum” mesajı illetti.

Deniz Baykal, AKP sonrası oluşumun lideri olararak adı geçen ve geçen hafta TÜSİAD’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Derviş’le yaptığı görüşmeyi anlattı: “Balıkesir yollarındaydım. Kemal Derviş Özel Kalem Müdirem Nilgün’ü aradı. Yurt gezisinde olduğumu söylemiş. ‘Olsun, beni mutlaka konuşturun’ demiş. Çok sıkışık durumda olmama karşın ‘telefonun bağlanmasını’ istedim. seçim otobüsünün içindeyiz. Bir yandan anonslar yapılıyor, bir yandan karşılıklı halkla selamlaşıyoruz. Bir yandan da Kemal bey ile konuşuyoruz. Uzun uzun konuştuk. Gayet açıktı. ‘Ben yeni oluşum işlerinde yokum. Haberin olsun’ diye... ‘Biliyorum, kim neyin, niçin peşinde. Bu daveti (TÜSİAD’in davetini) ekonomi konuşmak için kabul ettim. Ekonomiye şöyle bakıyorum, böyle bakıyorum’ diyerek ekonomiyle ilgili değerlendirmelerini anlattı.

Kritik bir noktaya doğru gidiyoruz. Herkes biliyor ki, temmuz ayında kapatma davasında karar alınacak. Bu adamlar devam edecek mi, yoksa yeni bir tablo mu ortaya çıkacak? Asıl mesele tabii Türkiye’de ekonominin, bu olaylardan etkilenmeden sorunlarını aşmaya yardımcı olacak bir politikayla yönetilmesi. Şimdi bu yok. Sürükleniliyor. Asıl mesele ekonominin kontrol altına alınması ve doğru yönetilmesidir. Onun için ciddi tercihlerin yapılması, kararların alınması lazım.”

RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious