Derviş Eroğlu yeniden UBP başkanı

Derviş Eroğlu yeniden UBP başkanı.11368
  • Giriş : 29.11.2008 / 22:44:00

KKTC'de 17. olağan kurultayını yapan ana muhalefet Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) genel başkanlığına, Derviş Eroğlu seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Lefkoşa Atatürk Stadı'nda yapılan kurultayda, şimdiki başkan Tahsin Ertuğruloğlu ile eski genel başkan ve başbakanlardan Derviş Eroğlu genel başkanlık için yarıştı. Seçimde Eroğlu 740 oy, Ertuğruloğlu da 448 oy aldı.

Eroğlu, bu sonuçla, 3 yıl aradan sonra yeniden parti genel başkanlığına getirildi.

Eroğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında, partililerin bir demokrasi örneği verdiklerini ifade ederek, "yarışa renk kattığı için" Tahsin Ertuğruoğlu'na teşekkür etti. Eroğlu, "Kazanan UBP, kazanan KKTC olmuştur" dedi.

Konuşmasında KKTC'deki hükümeti de eleştirerek "beceriksizlikle" suçlayan Eroğlu, sert muhalefetin mesajlarını verdi.

"Anavatan Türkiye ile Kıbrıs konusunu yeniden masaya koyacaklarını" ifade eden Eroğlu, Kıbrıs'ta egemen bir halk olduklarını ve Rumlar'ın bunu iyi anlaması gerektiğini kaydetti.

UBP'nin 17. olağan kurultayında, partinin Kıbrıs konusundaki süreç ve son gelişmelerle ilgili görüşlerini içeren bir karar da alındı.

Kararda, Kıbrıs konusundaki görüşmelerin iki bağımsız devlet arasında yapılması gerektiğini gündeme getirmenin zamanının geldiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*