Derya Baykal'da albümleniyor

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Derya Baykal “Herkes Kaset Çıkartıyor Ben Neden Çıkartmayayım?” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üç yıldır tv8 ekranlarında yayınlanan “Derya Gibi” programını sunan tiyatro ve televizyon dünyasının başarılı oyuncularından Derya Baykal, yenilenen dekoru ve formatıyla yeni yayın döneminde de tv8 ekranlarında sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

“Derya Gibi” programıyla hobi ve el sanatlarına önderlik eden, birbirinden güzel el işi ve süs eşyalarının yapımını, püf noktalarını gösteren Baykal, saatinin uzamasıyla birlikte her gün sanat, sosyete ve spor dünyasının ünlü isimlerini konuk edip hukuk, sağlık, müzik, psikoloji, astroloji ve güzellik konularında da uzman isimlerle söyleşiler gerçekleştiriyor.

Programdaki amaçlarının kadınları yüreklendirmek, bilinçlendirmek ve el sanatlarına teşvik etmek olduğunu söyleyen ünlü sanatçı “ Önceden daha çok el sanatları üzerine konuklar alıyorduk. Artık süremiz uzadı o yüzden daha fazla konuk alabiliyoruz. Ayrıca daha rafine herkesin yararlanabileceği el sanatlarını seçiyoruz. Çok büyük kitlelere ulaştık o yüzden de bunu en iyi şekilde kullanmak istiyoruz” diyor.

“Küçüklere Kaset Var da Büyüklere Neden Olmasın”

Programda ayrıca piyano eşliğinde sevilen şarkıları seslendiren Derya Baykal “Ben tiyatro sanatçısıyım şarkıcı değilim, tabii ki böyle bir iddiam da yok. Ama bir tiyatro sanatçısı zaten mırıldanabilmeli çünkü müzikallerde oynuyorsunuz. Ben de Türk müziğinin unutulmuş güzel eserlerini her gün Faruk Peker’in piyanosu eşliğinde seslendiriyorum. Belki ileride piyano müziği eşliğinde bir şiir kaseti çıkarabilirim. Herkes yapıyor da ben niye yapmayayım. Ayrıca daha önce çocuklar için hazırladığım masal kasetlerim var. Çocukların çok güzel yararlanabileceği her biri bir buçuk dosya uzunluğunda elli tane masal okudum. Çocuklara var da büyüklere neden olmasın” açıklamasını yapıyor.

“Bayramdan Sonra Kendi Dükkanımı Açacağım”

Bayramda sonra Fulya’da kendi dükkanını açarak ticaret dünyasına da adım atmaya hazırlanan Baykal, “Yaptığım el işlerini kreatif çalışmalarımı kendi dükkanımda sergileyeceğim. Burada kişiye özel tasarımlar yapıp, reklam şirketleriyle çalışmak istiyorum. Ayrıca sanatçı arkadaşlarımın kliplerde kullanabileceği son derece basit malzemelerden yapılmış ama görselliği olan şeyler tasarlamak amacındayım. Dükkanın bana şöyle bir faydası da olacak, burada programa, dergiye ve Deryalı Fikirler’e projeler üreteceğim” şeklinde konuşuyor.

“Altın Yılımı Yaşıyorum”

Üç yıldır yaptığı “Derya Gibi” programıyla altın yılını yaşadığını da sözlerine ekleyen sevilen sanatçı “Tabii bu altınlar o kadar kolay başınızdan aşağıya dökülmüyor. Bunun için çok çalışıyorum ve otuz yıldır bu işin içindeyim, ama bundan da büyük keyif alıyorum. Bu sene dizi filmlerde rol almayı düşünmüyorum ancak hoş bir sit-com teklifi gelirse oynayabilirim, zira bu tür yapımlar bana tiyatroyu hatırlatıyor. Birde yakında dördüncü kitabım olan “Kurdele”yi çıkartacağım” diyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious