Destek için Filistin' e gidiyorlar

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Filistin gönüllüleri destek için Suriye’ye gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Filistinlilere destek vermek amacı ile İstanbul'dan yola çıkan 45 kişilik grup, 3 gün içinde Suriye'nin Başkenti Şam'a ulaşacak ve 5 gün süre ile Şam'da bulunan Filistinli ve Lübnanlı mültecilerle birlikte olacaklar.
İsra Kültür Merkezi organizasyonu çerçevesinde ve Filistin Gönüllüleri adı altında İstanbul'dan Süriye'nin Başkenti Şam'a doğru yola çıkan gönüllülerin gurup Başkanı Nurettin Şirin, bir İsrail askerine karşı binin üzerinde Filistinli kadın ve çocuk esir bulunurken kimsenin bununla ilgilenmediğine tepki göstererek, "Siyonist İsrail rejimi bütün gücü ve barbarlığı ile tüm azgınlığı ile hem Filistin'e hem de Lübnan'a karşı insanlık dışı saldırı ve katliamlarını sürdürmektedir. Zaten Ortadoğu'da İsrail'in var olması demek, en büyük terörün var olması demek. Bizde bu süreçte Türkiye'nin değişik illerinden bir araya gelmiş 45 kişilik Filistin Gönüllüleri adı altında bir gurup oluşturup Suriye'ye gitmeye, Suriye'de Şam'da Filistinli ve Lübnanlı kardeşlerimizle görüşerek, her halükarda onların yanında olduğumuzu göstermek için bu yolculuğu başlattık. İstanbul'da öğle namazı sonrası Fatih Camii'nden başladığımız sefer planlandığı gibi devam edecektir."dedi.

Seyahat ettikleri otobüsün ön camına Hizbullah bayrağı asarak yollarına devam eden Filistin Gönüllüleri'ne Düzce'den katılım olmadı. Düzce Çoban Kavşağı'nda bir benzin istasyonu önünde mola veren gönüllüler, daha sonra yollarına devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious