'Destekler hedefimizi yükseltti'

  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

Kayserispor Kulüp Başkanı Recep Mamur, yerel ve ulusal basındaki olumlu haberlerle verilen desteğin Kayserispor'un hedefini büyüttüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehir ve takımın gerek ligin üst sıralarında gerekse Avrupa arenasında boy gösterme potansiyelinin olduğuna dikkat çeken Mamur, elde edilen başarılar sonrasında kamuoyunun vermiş olduğu destek sonrasında hedefin kendiliğinden büyüdüğünü belirtti.
Ulaşılan başarıyı 'gecikmiş başarı' olarak değerlendiren Mamur, Ertuğrul Sağlam'ın takımın başına gelmesinin ardından sürekli yükselen bir başarı grafiğini yakaladıklarını söyledi. Mamur, "40 yıllık tarihimizde hiç göremediğimiz yerlere geldik. Ligde ve Avrupa'da iddialı konumdayız. Elde ettiğimiz başarı gecikmiş bir başarıdır. Bu da Ertuğrul Sağlam ve bize kısmet oldu" diye konuştu.

Ligin başlamasıyla birlikte kendilerine yeni hedefler koyduklarını aktaran Recep Mamur, "Lig yeni başlamış olmasına rağmen iddialı olduğumuzu ortaya koyduğumuz oyunla gösteriyoruz. Sezonu geçen yıl olduğu gibi bu yılda ilk beş içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Takım olarak bunu başaracak gücümüz var. Bu sezon geçen yıla oranla daha geniş bir kadroya sahibiz. Geçen yıl kısıtlı imkanlarla elde ettiğimiz başarıya bu yıl daha rahat ulaşacağımıza inanıyoruz. Yedek kulübemiz hem takıma hem de yönetime güven veriyor" dedi.

Geçtiğimiz günlerde Kulüpler Birliği olarak toplantı yaptıklarını ve statlardaki küfür ve şiddetin önüne geçme konusunu tartıştıklarını belirten Mamur, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve kulüp yöneticilerinin işbirliği yaparak küfür ve şiddeti önleyeceklerini söyledi.

Kulüplerin taraftar dernekleriyle görüşeceğini ve zaman zaman toplantı yapılacağına dikkat çeken Mamur, stattaki kötü tezahürat ve şiddetin önüne geçmekte kararlı olduklarını vurguladı. Ligde Galatasaray mağlubiyetinin ardından Ankaragücü karşılaşmasına iyi hazırlandıklarını belirten Mamur, "Galatasaray bizim rakibimiz değil. Her zaman hazır ve motive bir takım. Güçlerini ortaya koyup maçı kazanmayı bildiler. Yenilgiyi unuttuk önümüzdeki maçlara bakarak hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu.

Takımın yoğun maç temposunu kaldıramadığını ancak bunun zamanla aşılacağını ifade eden Mamur, büyük takım olabilmek için haftada 2-3 maç oynayabilecek şekilde tempoyu yükseltmek zorunda olduklarını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious