Deterjan yiyen çocuğun midesi yıkandı

Deterjan yiyen çocuğun midesi yıkandı.14596
  • Giriş : 06.07.2008 / 18:31:00

Siirt'te toz deterjan yiyen 1.5 yaşındaki çocuğun, kaldırıldığı hastanede midesi yıkandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkan Vekili Nedim Kuzu, yaptığı açıklamada, akrabasının çocuğu olan 1.5 yaşındaki Muhammed Burak Çoban'ın annesiyle misafirliğe gittikleri evde oynarken, mutfaktaki toz deterjanı yediğini söyledi.

Durumun fark edilmesi üzerine kendisine haber verildiğini ve annesiyle birlikte çocuğu Devlet Hastanesine götürdüklerini anlatan Kuzu, şöyle konuştu:

''Çocuğun midesi yıkandı. Ancak ileri tetkik için endoskopi cihazıyla durumuna bakılması gerektiği söylendi. Ancak üzülerek belirteyim ki ne Devlet Hastanesi ne de Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde endoskopi cihazı bulunuyor. Bu nedenle çocuğun Diyarbakır'a sevkinin uygun olacağı söylendi. İlimizde yoğun bakım ünitesi bulunmadığını biliyorduk. Ancak bu olay ilimizin sağlık alanında daha birçok eksiği olduğunu ortaya çıkardı. İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı. Bir endoskopi cihazının maliyetini, yetkililerin takdirine bırakıyorum.''

Kuzu, Burak Çoban'a Diyarbakır'daki hastanede endoskopi yapıldığını ve durumunun iyi olduğunu sözlerine ekledi.

İl Sağlık Müdürü Erol Emre Ömür de ileri tetkik için çocuğa endoskopi yapılması gerektiğini ancak Devlet ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanelerinde endoskopi cihazı bulunmadığını söyledi.

Bu nedenle çocuğun Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildiğini bildiren Ömür, cihazın alınması için gerekli çalışmalara başladıklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious