DETİS Başkanı Mehmet Ege hapis cezası aldı

DETİS Başkanı Mehmet Ege hapis cezası aldı.12528
  • Giriş : 30.01.2008 / 16:22:00

Kendisi gibi düşünmeyen meslektaşlarına hakaret etmesiyle tanınan yazar, ceza karşısında şok oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendisi gibi düşünmeyen meslektaşlarına hakaret etmesiyle ünlü olan Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncusu aynı zamanda da Devlet Tiyatroları Sanatçıları Derneği (DETİS) Başkanı Mehmet Ege yargı kararıyla şok oldu.

Samanyolu Haber yargı muhabirinin elde ettiği bilgiye göre ;
Devlet Tiyatroları eski Genel Müdürü Mine Acar’ın kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunması sonucu Mehmet Ege aleyhine açılan kamu davası sonuçlandı.

Ege, kurumun genel müdürüne hakaret etmekten ceza aldı. Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinde görülen davada hakim, DETİS Başkanı Mehmet Ege’yi 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırdı. Ceza iyi halden 11 ay 20 güne indirildi ama tecil edilmedi. Ege’nin kamu görevlisine alenen hakaretten aldığı hapis cezası 7000 YTL para cezasına çevrildi. Karşı tarafın mahkeme ve avukat masraflarını da Ege ödeyecek.

Kurumda muhalif olduğu kişilere hakaret etmesiyle tanınan Mehmet Ege son olarak Devlet Tiyatroları Resmi Toplantısında Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanını Hitler ve Musolini’ye benzetmiş bunun görüntüleri basına yansımıştı.

DETİS Başkanı Mehmet Ege yazdığı bir yazıda da inançlı insanlara ağır hakaretlerde bulunmuş ve bu yazı da kamuoyu gündemine gelmişti. Vatandaşlardan büyük tepki toplayan yazısında Ege, namaz kılan insanları aşağılayacak ifadeler kullanmıştı.

Bu davadan çıkan karar üzerine Devlet Tiyatrolarında Mehmet Ege’nin hakaretlerine maruz kalan yönetici ve oyuncuların Ege aleyhine dava açmaya hazırlandıkları konuşuluyor.

SAMANYOLUHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious