Dev final öncesi taraftar kavgası

Dev final öncesi taraftar kavgası.13903
  • Giriş : 13.05.2009 / 17:52:00

Türkiye Kupası Final maçı öncesi iki takım taraftarı arasında arbede yaşandı. Araya giren güvenlik güçleri kavgayı ayırmaya çalışırken şişeler ve yumruklar havada uçuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir'de bu akşam yapılacak Fortis Türkiye Kupası Final maçı öncesinde Beşiktaş ve Fenerbahçe taraftarları Kordon'da birbirine girdi.

Maç saatini bekleyene iki takım taraftarları Kordon'daki barlarda gönüllerince eğlenirken, zaman zaman tansiyon da yükseldi. Alkolün ve sıcağın da etkisi ile kendinden geçen bazı taraftarlar taşkınlık yaparken, bazıları da şarkılarla ve tezahüratlarla maç saatini beklemeye devam ediyor.

Gündoğdu meydanı yakınlarında sözlü tartışmaya başlayan bir grup taraftarın kavgası bir anda kavgaya dönüştü. Yaklaşık 100 taraftarın bulunduğu Gündoğdu meydanı yakınlarındaki kavga hızla büyüdü. Bazı taraftarlar birbirleriyle yumruklaşırken bazıları da ellerindeki bira şişelerini karşı gruba fırlattı.

Polisin zamanında müdahalesi ile kavga yatıştırılırken, olay yerine takviye çevik kuvvet ekipleri yönlendirildi. Polisin müdahalesi ile ayrılan gruplar farklı yönlere doğru dağıldı. Gerginlik nedeniyle Kordon'da trafik durdu.

Sabah saatlerinden itibaren İzmir'e adeta bir karnaval yerine çeviren Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı taraftarlar maçın oynanacağı Atatürk Stadı'na doğru hareket etmeye başladı. Kent merkezinde taraftarların olaşturduğu yoğunluk nedeniyle trafik son derece yavaş işliyor.

Polis ekipleri de sabah saatlerinden itibaren İzmir'in girişlerinde kontrollerini sürdürürken, stat çevresinde de geniş güvenlik önlemleri alınmış durumda. Biletsez taraftarlar stada yaklaştırılmazken, Beşiktaşlılar Mersinli tarafındaki kapılardan, Fenerbahçeliler ise Sanayi Sitesi tarafındaki kapıdan stada alınıyorlar. Polis karaborsa ve sahte bilete karşı geniş önlemler aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*