Dev G-20 zirvesinde şarap krizi

Dev G-20 zirvesinde şarap krizi .12495
  • Giriş : 17.11.2008 / 01:00:00
  • Güncelleme : 17.11.2008 / 00:34:39

G-20 ülkeleri toplanmış, finansal krizi tartışıyorlardı. Beyaz Saray'da ikram edilen şarap kriz yarattı.. Pahalı mıydı ucuz muydu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD Başkanı George W. Bush'un G-20 zirvesi için Washington'a çağırdığı konuklara Beyaz Saray'da verdiği yemekte şişesi 500 dolardan şarap ikram etti. 500 dolarlık şaraplar Amerikan basınında konu olunca, Beyaz Saray, “Biz bu şarapları indirimli aldık” açıklaması yaptı. O şaraplardan 3 ülkenin başbakanı içmedi. Biri de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dı...

FİNANSAL KRİZDE EN PAHALI ŞARAP

Dünyadaki finansal krizin nedenlerini tespit etmek ve atılacak adımları belirlemek üzere Washington'da gerçekleştirilen G-20 zirvesinden önce Bush'un Beyaz Saray'da katılımcı ülkelerin liderlerine verdiği yemekte 2003 yılı ürünü “Hillside Select” Shafer Cabernet şarabı ikram edilmesi, Amerikan basınında, “Liderler finansal krizi tartışırken, Beyaz Saray en pahalı şaraplardan birini ikram etti” yönünde haberler yer aldı.

'TOPTAN, İNDİRİMLİ ALDIK' AÇIKLAMASI

ABD Başkanı George W. Bush'un eşi Laura'nın sözcüsü Sally McDonough, basına açıklamasında, liderlere ikram edilen şarabın, Beyaz Saray'ın şarap mahzeninde, buna benzer bir toplantı olması ihtimaline karşı uzun süredir tutulduğunu ve G-20 zirvesinin de bu tanıma uyduğunu söyledi. McDonough, Beyaz Saray'ın bu şarabı toptan fiyatına aldığını ve maliyetin, marketlerde görülen fiyatın çok altında olduğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*