Dev örümcek korkuttu!

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Yatak odasında bulunan 6 santimetrelik örümcek paniğe yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sıhhi tesisatçılık yapan Atilla Çoban, dün Sakarya Caddesi 132 numarada bulunan evinin yatak odasında 'Solifae' cinsi dev bir örümcek buldu. Çoban, çarşafın üstündeki örümceği görünce ne yapacağını şaşırdığını ancak televizyondaki örümcek haberlerini izledikten sonra veterinere götürdüğünü söyledi.
Evlerinde misafir olarak kalan bir akrabasının sabah bağırarak bacağını bir şey ısırdığını söylemesi üzerine evde arama yapmaya başladığını anlatan Atilla Çoban, aramalar sonucunda yatak odasında çarşafın üzerinde 5 - 6 santimetre boyunda olan ve daha çok akrebe benzeyen bir hayvan bulduğunu söyledi. Korkup ne yapacağını şaşırdığını ve hemen tanıdığı bir veterinere götürmeye karar verdiğini anlatan Çoban, "Altını üstüne getirerek evimde bulduğum hayvan farklı bir örümcekmiş. Normal bildiğimiz örümceklere hiç benzemiyor. Televizyonda Ankara'da bulanan örümcekle ilgili çıkan haberleri izlemiştim. Zehirsiz olduğunu ancak ısırdığını zaman et kaparabildiğini öğrendim." dedi.

Hastaneye giden misafirini ısıranın ise örümcek olmadığınının ortaya çıktığını, bir arının soktuğunun belirlendiğini kaydeden Çoban, başka bir örümcek olma ihtimaline karşın evinin tamamını ilaçladığını, tedirginliğinin ise sürdüğünü söyledi.

Atilla Çoban'ın evinde bulduğu Solifae cinsi 6 santimetre uzunluğundaki örümceği veterinerlik hayatı boyuncu ilk kez gördüğünü söyleyen Cengiz Kural ise, İzmir'de bu cins bir örümceğe ilk kez rastlandığını belirtti. Örümceğin zehirli olmadığı bilgisini veren Kural, ısırdığı zaman bir et parçasını koparabileceğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious