Dev örümcek korkutuyor

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Osmaniye’de bulunan dev örümcek görenleri korkutuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zorkun Yaylası Hamamlar Sokağı’nda bulunan 12 cm büyüklüğündeki dev örümcek çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çekiyor.

Zehirli olup olmadığı henüz bilinmeyen dev örümcek bir kavanozda saklı tutuluyor. Örümceği kavanoza koyarak araştırmaya koyulan Öğretmen Zekeriya Gül (41), ilk defa bu büyüklükte bir örümcekle karşılaştığını söylüyor.

Örümceği yakınlarının bulduğunu, kendisinin de son anda fark ederek örümceğin öldürülmesine mani olduğunu aktaran Gül, "Veterinere ve ziraat mühendislerine gösterdim, onlar da şaşırdılar. Yaylada eskilere sordum böyle bir örümceği ilk defa gördüklerini söylediler. Ben de bir kavanoza koyarak dev örümceğin sırrını çözmeye çalışıyorum. Konunun uzmanları gelsinler araştırsınlar. Zararlı mı değil mi? Türü nedir? Dünyada başka eşi ve benzeri var mıdır? gibi sorular cevap bulsun" dedi.

Örümceğin ne ile beslendiğini bilmediği için et ve ot koyduğunu ancak hiç birine dokunmadığını aktaran öğretmen Zekeriya Gül, "Dev gövdesine rağmen korktuğu veya ani bir hareket olduğunda çok hızlı hareket edebiliyor. TV’lerde belgesellerde ve filmlerde gördüğümüz o korkunç örümceklere benziyor" diye konuştu.

Bu arada kavanozdaki örümcekten çocuklar ve bayanların oldukça rahatsız oldukları gözlendi.

Özellikle bayanlar içerisinde dev örümceğin olduğu kavanozu ellerine dahi almak istemezken çocukların da tedirgin oldukları görüldü.

Babasının bulduğu örümceğin olduğu kavanozu eline alan 8 yaşındaki Erkam Gül, "Örümcekten kavanozda iken korkmuyorum. Ancak kavanozun kapağı açılır ve dışarı çıkar diye korkuyorum" dedi.

Bu arada vatandaşlar dev örümceğin zehirli olup olmadığının ve benzerlerinin bulunup bulunmadığının araştırılması gerektiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious