Deve, bakıcısını öldürdü

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Aydın'ın İncirliova ilçesinde meydana gelen olayda bir deve bakıcısının boynunu ısırarak ölümüne neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgilere göre İncirliova'da deve güreşlerine katılmak üzere deve yetiştiriciliği yapan Güven Ertaş'ın yeni satın aldığı Derman Bey isimli güreş devesini bakıcısı Mahmut Özocak (36) sabah saatlerinde otlatmaya çıkardı. Sabah saat 07.00 sıralarında bahçeden eve dönüş yolunda Özocak'a saldıran deve bakıcısının önce boynunu sonra kafası ve sağ kulağını ısırdı. Deve, sahibi ve yoldan geçen vatandaşlar tarafından güçlükle sakinleştirildi. Boynu kırılan Mahmut Özocak olay yerinde hayatını kaybetti. Özocak'ın cenazesi İncirliova ilçesinde yapılan otopsisinin ardından, memleketi olan Yenipazar ilçesine bağlı Direcik Köyü'nde toprağa verildi.

Mahmut Özocak'ın kardeşi Kenan Özocak, abisinin uzun yıllardır deve bakıcılığı yaptığını ve olayın şokunu hala üzerlerinden atamadıklarını söyledi. Kardeş Özocak, abisinin Çanakkale'den Antalya'ya kadar bir çok yerde deve bakıcılığı yaptığını ve sürekli deve güreşlerine katıldığını ifade etti. Abisinin develer ile birlikte olmayı çok sevdiğini kaydeden Özocak, " Sabah 05.30, 06.00 sıralarında develeri otlatmaya gitmişler. Olay dönüş sırasında oluyor. Saat 07.00 sıralarında deve ağabeyimin ensesinden ısırıyor. Bir de kafa sallayınca boynunu kırıyor. Kafasını ağzına almış ve sağ kulağını parçalamış. Deveyi sahipleri güçlükle sakinleştirmişler. Onlarda büyük şok yaşıyorlar ve çok üzgünler." dedi.

Abisinin daha öncede belli bir süre İncirliova ilçesinde deve bakıcılığı yaptığını sözlerine ekleyen Kenan Özocak, "Bu yeni işine daha geçtiğimiz Pazar günü akşamı başlamıştı.

Kendisi sürekli olarak anneme 'Anne benim ölümüm develerden olacak.' derdi. Dediği gibi ölümü çok sevdiği develerin eliyle oldu." ifadelerini kullandı.

Yaşadıkları olayın şokun etkisinden kurtulamayan anne Dürdane Özocak ve büyükanne Fadime Yerlikaya evlerine gelen komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışıyor.

Sürekli olarak genç yaşta kaybettikleri oğullarının arkasından ağıtlar yakan aile bireyleri yaşadıkları olayların başkalarının başına gelmemesi için örnek olmasını istiyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious