Develer tel örgüleri parçaladı; sahipleri birbirine girdi

Develer tel örgüleri parçaladı; sahipleri birbirine girdi.15589
  • Giriş : 14.01.2008 / 03:14:00
  • Güncelleme : 13.01.2008 / 23:59:46

Ayvalık'ta gerçekleştirilen 4. geleneksel deve güreşlerinde develer hızını alamayarak tel örgüleri yıkarken, ortalık savaş alanına döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Deve sahipleri ile görevliler arasında çıkan arbedede ortalık karıştı. Sahaya giren polis kavganın büyümesini engelledi.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde düzenlenen deve güreşleri oldukça ilgi gördü. Ege ve Marmara'nın ünlü 80 Tülü'sünün katıldığı güreşleri yaklaşık 3 bin kişi izledi. Ayvalık Kamyoncular Garajı'nda gerçekleşen deve güreşleri, yazdan kalma bir günde gerçekleştirilince izleyiciler hem güreş seyretti, hem de piknik yaptı. Alanda güreşen develer zaman zaman tel örgülerin dibine kadar sokulunca izleyicilere korkulu ve heyecanlı dakikalar yaşattı.

Ahmet Pirinç'in devesi ile Kosovalı adlı deve adeta birbiriyle kıran kırana dövüşmeye başladı. Hızını alamayan Pirinç'in devesi Kosovalı'yı tel örgülerle birlikte yıktı. Tel örgülerin üzerine düşen develer ortalığı savaş alanına çevirdi. Bir anda ortalık karıştı. Develeri ayırmaya çalışan görevliler zor anlar yaşadılar. Güçlükle ayrılan develer daha sonra alandan ayrıldılar geriye kalan ise yıkılan tel örgüler ve kırılan masalar oldu Deve güreşleri esnasında deve sahipleri ile görevliler arasında çıkan arbede de bir anda ortalık karıştı. Sahaya giren polis kavganın büyümesini engelledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious