Devesine buz gibi dondurma yedirdi

Devesine buz gibi dondurma yedirdi.22027
  • Giriş : 23.06.2007 / 10:03:00

Kapadokya Bölgesi'nde zaman zaman gölgede 30 dereceyi bulan hava sıcaklığı develeri de etkilelyince sahibi dondurma yedirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bölgede yaşayanlar sıcağın etkisinden korunmak için bahçe ve parklarda oturmayı tercih ederken, Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Uçhisar Beldesi'ndeki tarihi kaleyi ziyaret amacıyla gelen yerli ve yabancı turistlere 20 yaşındaki ‘Mehmet Ali' adını verdiği devesi ile tur attırarak geçimini sağlayan Hakan Zeyrek, 30 dereceyi bulan hava sıcaklığından etkilenen çöl hayvanına dondurma yedirdi. Hakan Zeyrek, bunaltıcı havalar nedeniyle satın aldığı ve deve ile fotoğraf çektirmek isteyen turistlerin aldığı dondurmayı Mehmet Ali'ye yedirdiğini belirterek şöyle dedi:

“Hava sıcaklığının hissedilir oranda arttığı bölgemizde aşırı sıcaklardan develer tura bile çıkmayı pek istemiyor. Onları dondurma yedirmek suretiyle serinletip, tur yaptırmak zorunda kalıyorum. Evimin ekmek teknesi Mehmet Ali'ye çok iyi bakmak gerektiğine inanıyorum. Hava sıcaklığına göre devemin yediği dondurma 10-15 arasında değişiyor.”

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious