Devimciler MURO'yu protesto etti

Devimciler MURO'yu protesto etti.18439
  • Giriş : 06.12.2008 / 11:29:00
  • Güncelleme : 06.12.2008 / 11:36:43

Muro devrimcileri 'ti'ye alınca çileden çıktılar. Beyoğlu'da bir grup öğrenci gösterime giren filmi protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Taksim İstiklal Caddesi Yeşilçam Sokak'taki Sinepop sinemasında da gösterilen filme tepki gösteren grup pankart açarak, "Muro şaşırma sabrımızı taşırma" şeklinde slogan attı.

Öğrenci Gençlik Sendikası (GENÇSEN) üyesi 25 kişilik bir grup öğrenci bugün vizyona giren "Muro" isimli filmi protesto etti.

Üzerlerinde, "Nalet olsun içinde olmayan insan sevgisine" yazılı pankartlar taşıyan eylemciler, "Yaşasın halkların kardeşliği, Çeteler halka hesap verecek, Çete mafya dizilerine son, Muro şaşırma sabrımızı taşırma" şeklinde slogan attı. Sinema önünde bir süre slogan atan eylemciler daha sonra basın açıklaması yaptı.

GENÇSEN adına basın açıklamasını okuyan Mehmet Arda Özdal, "Muro" filminin devrimciliği dalga konusu haline getirdiğini söyledi. Özdal, "Birkaç yıl önce başlayan ve Kurtlar Vadisi denen dizi, yayınlanmaya başladığından beri, milliyetçiliği, şövenizmi ve maço karakterleri ile derin devlet vurgusu ön plana çıkarılıyor." dedi.

Açıklamanın ardından eylemciler pankartlarını toplayarak olaysız bir şekilde dağıldı. Öte yandan, herhangi bir taşkınlığa izin vermemek için çevik kuvvet ekipleri de Yeşilçam Sokak'ta eylem boyunca hazır bekletildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*