Devir-Teslimde duygu dolu anlar

  • Giriş : 29.08.2007 / 22:28:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayladığı 60. Hükümetin Sanayi ve Ticaret Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan, 4.5 yılı aşkın bakanlık yapan Ali Coşkun'dan görevi devraldı. Devir teslim töreni, duygu dolu anlara sahne oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Söğütözü'ndeki binasında gerçekleşen devir-teslim törenine Zafer Çağlayan ve Ali Coşkun'un yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rıfat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir ve çok sayıda bürokrat katıldı.

Tören çerçevesinde konuşma yapan Ali Coşkun, bakanlığı süresince kendisiyle uyum içerisinde çalışan bakanlık personeline teşekkür etti. Coşkun, yeni görevinde Çağlayan'a başarılar diledi.

Coşkun'dan sonra söz alan çiçeği burnunda Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, "Ali Coşkun, ekonomik ve siyasi bakımdan önemli bir isim, önemli icraatlerde imzası var. Bizim için kendisi, çalışmaları yol gösterici olacaktır." dedi.

Yoğun katılımın olduğu devir teslim töreni duygulu anlara da sahne oldu. Halefi Zafer Çağlayan'ın, selefi Ali Coşkun'a "Abi" şeklinde hitap etmesi Coşkun'u duygulandırdı.

Bakan Çağlayan'ın, takdim ettiği plaket karşısında duygulanan Coşkun, çalışma arkadaşları elden kendisine çiçek verince "Çiçekleri sepetle vermediklerine seviniyorum. Eskiden sepetledik şu bakanı niyetine sepetle çiçekler getirilirdi. Neyse ki bize böyle bir uygulama yapılmadı, çiçekler elden verildi." diye espri yaptı. Ali Coşkun ve Zafer Çağlayan daha sonra TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ATO Başkanı Aygün, ASO Başkanı Özdebir ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte toplu fotoğraf çektirdi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious