Devler Ligi'ndeki Kartal başarısı

Devler Ligi'ndeki Kartal başarısı.16980
  • Giriş : 21.12.2007 / 11:56:00

Beşiktaş'ın kaptanı İbrahim Üzülmez, "Gruplar belli olduğunda herkes, 'Sıfır puan alırsınız' diyordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beşiktaş’ın kaptanı İbrahim Üzülmez, “Gruplar belli olduğunda herkes, ‘Sıfır puan alırsınız’ diyordu. Biz taraftarımızla bütünleşerek Liverpool ve Marsilya’yı yendik. Galibiyetler başarımızı kanıtlıyor” dedi


Kara Kartal’ın kaptanı İbrahim Üzülmez, Manisaspor karşılaşması öncesinde BJK TV’nin konuğu oldu. Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan tecrübeli oyuncu, merak edilenleri açıkladı. Fazla uzatmayalım. Söz İbrahim Üzülmez’de...

“Şampiyonlar Ligi’nde önemli maçlar oynadık. Kuralar çekilip, gruplar belli olduğunda herkes, ‘Sıfır çeker gelirsiniz’ diyordu. Birkaç yerde bu duruma şahit oldum. Biz taraftarımızla bütünleştik, Liverpool ve Marsilya’yı yendik. 6 puan kazandık. Galibiyetler başarımızı kanıtlayan unsurlar. Kadromuzun çoğunluğunu Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez forma giyen oyuncular oluşturuyor. Bu açıdan da baktığımızda başarılı olduk.”

‘Devreyi 3 puanla bitireceğiz’
“Manisaspor karşılaşması bizim için çok önemli. Onlar açısından da durum pek kolay değil. Kaliteli oyunculara sahipler. Ancak zirve takibini sürdürmemiz için bu maçı kazanmak zorundayız. Galip gelecek güce sahibiz. Hocamızla yaptığımız toplantılarda bu yönde konuşmalar yapıyoruz. Manisaspor’un eski maçlarını da izledik, iyi bir takım olduklarından şüphemiz yok. Ancak biz kazanacağız.”

‘Hakem hataları şanssızlık’
“Çok büyük şanssızlıklar yaşadık. Geriye dönüp baktığımızda büyük sakatlıkları atlattık. Hakem hataları var, haksız yere ceza alan arkadaşlarımız var... Bu nedenle şanssızdık. Ancak genel olarak baktığımızda Beşiktaş takımı olarak başarısız bir ilk yarı geçirdiğimizi düşünümyorum. Bazı karşılaşmalarda kötü oynadık ancak genel tablo başarılı olduğumuzu gösteriyor. Şu anda iyi durumdayız.”

‘Eleştiri istemeyen evde otursun’
“Eleştiri olmadan olur mu? Hayatın her yerinde eleştiri vardır. Siyasette de var, sanatta da var, sporda da... Zaten büyük bir camiada top koşturuyoruz. Eleştirilmemek mümkün mü? Eleştirilerden alınan ve buna çok üzülen arkadaşlarımız var. Sürekli eleştirilen birisiyim. Bunların üstesinden gelebilmek için çok çaba sarfettim. Genç arkadaşlarımıza da bunu tavsiye ediyorum. Sakın, ‘Yazarlar beni eleştiriyor’ diye pes etmesinler. Eğer eleştiri nedeniyle bırakırsanız, oynama şansınız kalmaz... Futbolu bırakmak zorunda bile kalabilirsiniz. Evinize gidip oturacaksınız, o zaman kimse sizi eleştirmez!”

‘Gençler fazlasıyla etkileniyor’
“Tabii ki bazı insanlar sınırları aşıyorlar. Bu eleştiriler nedeniyle sahaya morali bozuk çıkan arkadaşlarımız oluyor... Örneğin içeride oynadığımız Sivasspor karşılaşması. İlk yarıda çok iyiydik. Sahadan galibiyetle ayrılıp, lider olabilirdik. Yenildik... Eleştiriler, protestolar nedeniyle moral bozukluğu yaşandı, sonunda mağlup olduk. Genç bir kadroya sahibiz ve genç arkadaşların olumsuz ortamdan fazlasıyla etkilendiğini söyleyebilirim.”

‘İyi niyetliyiz diye...’
“Ben sevilen bir futbolcuyum. Beşiktaş gibi bir camiada belli bir istikrarım var. Antrenmanları kaçırmıyorum, disiplinli davranıyorum ve bir profesyonel olarak yaşıyorum. Artık Avrupa’dan futübolcu transfer edilirken de istikrarlı oyuncuları arıyorlar, devamlılık istiyorlar. Türkiye’de de bu kriterlere bakılmalı. Ama biz iyi niyetle mücadele ettiğimiz için maalesef çoğu zaman eleştiri okları bize yöneltiliyor.”

‘8 sene kalamazsınız’
“Geçmişe dönüp baktığımız zaman, arkamda 8 yıllık bir Beşiktaş kariyeri görüyorum. 8 senedir bu camianın içindeyim. Gerçek Beşiktaş taraftarının beni sevdiğini düşünüyorum. Çünkü onlar iyiyle kötüyü ayırt edebiliyorlar. Yoksa bu kadar uzun süre, 8 sene Beşiktaş camiasında kalmanız mümkün değil!”

‘Porto maçını unutamam’
“İnönü Stadı’nda oynadığımız Porto maçını unutamam... Gerçekten o karşılaşmaya çok üzüldüm. Kazanabileceğimiz bir karşılaşmaydı. Rakibimizden çok daha iyiydik, Porto’yu sahasına hapsettik ancak bir türlü gol gelmedi. Son anda Quaresma’nın attğı golle kazandılar. Porto ve Liverpool’da oynadığımız maç hafızamdan silinmeyecek.”

‘Dünyanın bir numarası Kaka’
“Avrupa’da oynanan maçları izliyorum. Dev organizasyonları takip ediyorum. Tüm hepsini masaya yatırdığımızda bence dünyanın en iyi futbolcusu Kaka’dır. Kaka’nın bu kadar çok oy almasının ve beğenilmesinin nedeni devamlılığının olması. Üstün yeteneklerinin yanı sıra Kaka çok istikrarlı bir oyuncu. Türk futbolcusunun en büyük sorunlarından biri de istikrarsızlık.”


‘Ergün Penbe iyi bir örnek’
“Bazen alışverişe, gezmeye çıkıyorum. Karşılaştığım rakip takım taraftarları bana sempatiyle bakıyor. Çoğu ‘Seni bizde görmek isteriz’ diyorlar. Bu tip şeyler insanı mutlu ediyor. Saha içindeki tutumlarınız çok önemli. Ben Ergün Penbe’yi örnek gösterebilirim. Sempatik olmak çok önemli...”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious