Devlet, milletine hizmet için vardır

  • Giriş : 26.10.2006 / 00:00:00

Yaklaşık dört yıldır Sivas Valiliği görevinden sonra Denizli'ye atanan Hasan Canpolat, Çardak ilçesinde il sınırında düzenlenen törenle karşılandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karşılamada Vali Vekili Mehmet Çapraz, Tugay Komutanı Tuğgeneral Tafun Aksatan, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Cemal Temizöz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Hayrullah Sun, Denizli Spor Başkanı Ali İpek, Denizlispor PAF takımı, Denizlispor Koleji öğrencileri ve sivil toplum örgütü başkanları katıldılar. Buradaki karşılama töreninden sonra Denizli'ye gelen Canpolat Valilik önünde polis tören mangasını selamladı.

Canpolat, burada yapılan karşılama töreninden sonrada makamına geçerek, Vali Vekili Capraz'dan kısa bir brifing aldı. Canpolat brifing sonrası bir basın toplantısı düzenledi. Vali Canpolat, görev döneminde devletin millete hizmet amacıyla var olduğu temel felsefesini hayata geçirmek için çalışacağını söyledi. Canpolat, "İdare ile halkımız arasındaki ilişkinin doğru bir şekilde kurulmasını sağlamak en önemli hedeflerimden birisi olacaktır. Bu hedef doğrultusunda; adil, tarafsız, hukukun üstünlüğüne saygılı, hesap verebilen, vatandaşın isteklerine duyarlı, açıklığı, katılımı önemseyen ve yürütülen hizmetleri planlı, kaliteli, hızlı bir biçimde ve en önemlisi sevgisini katarak yapan, toplumun istek ve ihtiyaçlarına duyarlı bir idari yapı oluşturulmasına büyük önem verilecektir." dedi.

Canpolat, etkin çalışan bir idari yapının yanısıra kamu, yerel, sivil, özel birlikteliğinin ve işbirliğinin toplumsal gelişmedeki önemine yürekten inandığını anlattı. Canpolat, "Sivil örgütler, meslek odaları, yerel yönetimler gibi toplum ve kamu adına hareket eden bütün tarafların Denizli'nin ortak paydaları etrafında birleşerek, heyecan, sevgi ve ortak bir irade ile ortaya koydukları pozitif enerjinin ilimizin geldiği noktadan daha iyi yerlere ulaşmasında son derece önemli olduğunun bilincindeyim." ifadelerini kullandı.

Denizli'nin çalışkan ve üretken insanlarının Türkiye'nin yükünü omuzlamış, diğer illere örnek ve model olmuş, Ege bölgesinin en gelişmiş illerinden biri haline geldiğini belirten Canpolat, "Bu ivmenin daha da artarak devam etmesini sağlamak üzere, idarenin görevi kamu sektörünün olabilecek en etkili biçimde faaliyet göstermesini temin etmek ve bu amaçla her sektörün değişen ihtiyaçlarına göre üretim altyapısının geliştirilmesini ve üretimin önündeki engellerin kaldırılmasını sağlamak olmalıdır." dedi.

Pamukkale gelirlerinin merkeze alınmasıyla ilgili yapılan tartışmalar hakkında da görüşlerini açıklayan Canpolat, "Denizli'nin meseleleri bir tek şahsın meselesi değildir. Bütün ülkenin meselesidir. Dosyaları inceleyip ondan sonra yerinde görerek öyle karar vermek gerekir." diye konuştu.

Pamukkale'nin bir dünya mirası olduğunun altını çizen Canpolat, "Gelirlere sadece kaynağın bölüşüm meselesi olarak bakmamak lazım. Bunu nasıl arttırabiliriz buna bakmak gerekir." şeklinde konuştu.

Canpolat, Denizlispor'un şehrin ortak bir değeri olduğunu kurumsal bir kimlik kazanabilmesi için gerekli desteğin verileceğini de sözlerine ekledi.


DENİZLİ VALİSİ DR. HASAN CANPOLAT


Vali Hasan Canpolat, 1963 yılında Ankara'da doğdu. İlkokulu Elazığ'da, ortaokul ve liseyi Ankara' da tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde yüksek lisans, 2002 yılında da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde doktora öğrenimini tamamladı.

1987 yılında Balıkesir Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Daha sonra sırası ile 1990-1992 Kastamonu Çatalzeytin, 1992-1994 Ordu Mesudiye, 1994 -1996 Elazığ Sivrice Kaymakamı olarak görev yaptı.

1996 - 1998 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü, 1998 - 2000 yılları arsında Mülkiye Başmüfettişliği, 2000 - 2003 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Strateji Merkezi Başkanlığı ve 2003-2006 yılları arasında Sivas Valiliği görevlerinde bulundu.

Sivas Valiliği görevini sürdürürken, Bakanlar Kurulunun kararıyla Denizli Valiliği görevine atandı.

Vali Dr. Hasan Canpolat, yurtiçi ve uluslararası düzenlenen 17 sempozyuma katıldı, 11 adet mesleki ve akademik çalışmada bulundu. Çeşitli dergilerde yayınlanan 15 adet makalesi bulunan Vali Canpolat, Hazar Gölü ve Çevresi Sempozyumu Bildirileri Kitabı , Mahalli İdareleri İlgilendiren Anayasa Mahkemesi Kararları, Cumhuriyetin 75. Yılında Mahalli İdarelerimiz, Cumhuriyet'in 75. Yılında Rakamlarla Mahalli İdarelerimiz, Dünyada Mahalli İdareler ve Türk Belediye Sisteminde Ölçek ve Model Sorunu adlarını taşıyan eserlerde editörlük ve yazarlık yaptı.

Evli olan vali Canpolat, iyi derecede İngilizce biliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious