Devlet, sahipsizin de devleti!

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Göksel: "Sosyal devlet olmanın göstergesi kimsesizlere ve özürlülere yardım etmektir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de, Buca Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Kimsesizlere Geçici Sığınma Evi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Göksel, törende yaptığı konuşmada, insanı hedef alan bir uygulama içinde olduklarını ve sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirmeye çalıştıklarının altını çizerek, "Sosyal devlet olmamızın temel göstergelerinden biri de kimsesizlere ve özürlülere yardım etmektir. Sosyal kelimesinin içini insan ile dolduruyoruz. İnsanı hedef, temel alan bir uygulamada da insanın her halini, iyi kötü gününü, sağlıklı, hasta halini göz önüne alıyoruz, özürlü iken ihtiyaçlarını düşünüyoruz. O zaman sosyal devlet olma haliyle cevap vermeye çalışıyoruz, sosyal devlet olmanın, sosyal kelimesinin içini doldurmanın mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Kimsesizlere Geçici Sığınma Evleri ile yardıma muhtaçların ihtiyaçlarının karşılanabileceğine değinen Göksel, merkez tamamlandığında öneminin daha da ortaya çıkacağını kaydetti.

Belediye ve hükümetin görevlerinin yardıma muhtaç vatandaşların geçici dertlerine çare bulmak, sorunlarını çözmek olduğunu vurgulayan Göksel, Buca Belediyesi'nin sosyal projelere destek veren belediyelerden biri olduğunu, Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un sürekli iletişim halinde, araştıran, bir insan olduğunu ve somut icraatlarla vatandaşların sevgisini kazandığını söyledi.

Geçici sığınma evinin ilçede büyük bir eksikliği gidereceğini belirten Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy ise, vatandaşlardan gelen talepler üzerine inşaata başladıklarını, merkezin 1 yıl içinde tamamlanacağını söyledi. Şeboy, 5 katlı merkezde 3'ü engellilere yönelik 24 oda bulunacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious