Devlet Bahçeli, Erdoğan'dan hesap soracağını söyledi!

Devlet Bahçeli, Erdoğan'dan hesap soracağını söyledi!.8490
  • Giriş : 16.07.2007 / 21:19:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan'dan hesap soracağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Yalan ve talan döneminin ardından Başbakan, saltanatının bittiğini anlamış görünmektedir'' dedi.

Bahçeli, partisinin Gaziantep'te düzenlediği mitingde, AK Parti hükümetinin icraatları sonucunda Türkiye'nin, ''yolsuzluğun giderek arttığı, vatandaşların açlık sınırında yaşadığı, yoksulluğun büyüdüğü, kanunsuzluğun kol gezdiği bir sefalet ülkesi'' haline geldiğini savundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eleştirilere tahammül gösteremediğini, bunun siyaseten tükenmişliğinin göstergesi olduğunu öne süren Bahçeli, ''Geride kalan 4 yıl 8 aylık yıkım, yalan ve talan döneminin sonunda Başbakan, saltanatının bittiğini anlamış görünmektedir. Gergindir, telaşlıdır, asabidir, kafası karışıktır, hafızası bulanıktır, denetimini yitirmiştir, panik hali gözlenmektedir. İftiraya ve fesada sığınmak durumunda kalmıştır.''

Başbakanın kendini kandıracak sanal bir başarıyla avunma çabası içinde olduğunu savunan Bahçeli, ''Başbakan, yandaşlarının 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganlarıyla teselli aramaktadır'' diye konuştu. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Buradan Başbakana soruyorum. Sizinle gurur duyan Türkiye hangi Türkiye? Milyar dolarlarına yeni servetler katanların Türkiyesi mi? Dalında çürüyen portakalının ardından ağlayan çiftçinin Türkiyesi mi? 'Ne yiyecek bu çocuklar' diyerek yakınlarını kayıran bakanların Türkiyesi mi? Bir lokma ekmek için kapı kapı dolaşanların Türkiyesi mi? Hangisi, Başbakan hangisi sizinle gurur duyan? Askerini yan gelip yatmakla suçlayan Başbakanın Türkiyesi mi? 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' diye haykıranların Türkiyesi mi, sizinle gurur duyan, Hangisi? Evet, Başbakan, sizinle gurur duyanlar, iftihar edenler var. Bu bin 701 gün içinde az peşkeş çekmedin, az satıp savurmadın. Mesela Kıbrıslı Rumlar sana hayrandır, seninle gurur duymaktadır. Hele Iraklı Barzani için bulunmaz fırsatsın, onlar da seninle gurur duyuyor, seni seçimde desteklemektedir. Bölücüler, içeride koalisyon için sana desteğe hazır. Onlar da anlaşılan seninle gurur duyuyorlar, şimdiden sizden 4 bakanlık istiyorlar.''

''KARA DÖNEM SONA ERECEK''

AK Parti iktidarı süresince ''yaşanan talihsizliğin, hayal kırıklığının ve teslimiyetçi politikaların sonunun görüldüğünü'' kaydeden Bahçeli, bir hafta sonra Türkiye'nin yeni bir istikamette yol almaya başlayacağını, MHP'nin tek başına iktidar olacağını savundu.

''Ona göre Türkiye gelişmiştir, halkımız zenginleşmektedir. Ülkemiz sorunlarını aşmıştır, mutludur ve huzurludur'' diyen Bahçeli, Başbakanın panolara verdiği ilanlarla ''beraber başardık, yarım bırakma'' diyerek halka çağrıda bulunduğunu anımsattı. Bahçeli, şöyle konuştu:

''Bu çağrı elbette Gaziantep'i de kapsamaktadır. Başbakan Gaziantepliyi, üstelik birlikte başararak yarım bıraktığı işleri tamamlamaya çağırmaktadır. Gaziantep'in meydanından Başbakana sesleniyorum, sayın Başbakan hangi emellerin yarım kaldı? Hangi diyetin gerçekleşmedi? Pazarlayacağın daha neler var? Azarlayacağın daha kimler var? Tek gemi aldığın oğluna filo yapmakta mı yarım kaldın? Daha ne kaldı, daha neyi satacaksın, ikinci bir dönem istiyorsun?''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan hesap soracağını vurgulayan Bahçeli, ''Nereye giderse gitsin, ister okyanuslar ötesinde olsun, ister başka yerlerde olsun, bulup getirip hesap sormazsam namerdim'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious