Devlet Bahçeli, Koray Aydın'ın iftarına neden katılmadı?

Devlet Bahçeli, Koray Aydın'ın iftarına neden katılmadı?.8490
  • Giriş : 07.10.2007 / 17:12:00
  • Güncelleme : 07.10.2007 / 17:19:41

Aydın’ın iftar yemeğine katılanların da Bahçeli yönetimine muhalif isimler olduğu gözlemlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yüce Divan’da 216 yıl hapis istemiyle yargılanırken önceki gün beraat eden eski Bayındırlık Bakanı, MHP’li Koray Aydın, beraat kararını 1.500 kişiye iftar vererek kutladı.

Gölbaşı Gölan Tesisleri ve Patalya Hotel’deki iftara MHP Genel Merkez yöneticileriyle milletvekillerinin katılmaması dikkat çekti.

BERAAT EDECEĞİMDEN EMİNDİM

"Beraat edeceğimden bir an bile tereddüt etmedim. Açılan davanın siyasi bir komplo davası olduğunu, suçsuz olduğumu biliyordum. Beraat edeceğimden de adım kadar emindim" diyen Aydın, "1500 ülkücü yandaşına" şu mesajları verdi: "Hakkımda açılan davanın içi boştu. Bunu bildiğim için zaman zaman kendi kendime ’Ben niçin yargılanıyorum’ diye sordum. Ama zararı yok, Musa Peygamber de yargılanmış, İmam-ı Azam da hapse atılmış. Ben de bu davayı ve hayatımın bu dönemini böyle bir imtihan olarak görüyorum. Dava sürecinde vefa ve dayanışmanın en güzel örneklerini de gördüm, vefasızlığı ve ihaneti de gördüm. Rabbime şükrediyorum, bir ömür boyunca öğrenilemeyecek tecrübeyi, bu üç yılda kazandım. Bu işin peşini bırakmayacağız, siyasi komplo düzenleyip, bize çamur atanlardan hesap soracağız."

BERAAT SONRASI BAHÇELİ'DEN TELEFON GELMEDİ
 
Beraat kararından sonra MHP Meclis Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır’ın kendisini aradığın ancak Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin (O saate kadar) aramadığını söyleyen Koray Aydın’ın, önümüzdeki dönemde MHP’de liderliğe soyunabileceği ve Bahçeli’ye rakip çıkabileceği kulislerde konuşulmaya başlandı. Aydın’ın son duruşmasına ve iftar yemeğine katılanların da Bahçeli yönetimine muhalif isimler olduğu gözlemlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious